ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
spotkania biznesowe
 

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT


Partnerzy:
WCL

Mariusz Kisiel

foto

Od 1 marca 2020 roku Mariusz Kisiel obejmie stanowisko Dyrektora Operacyjnego działu TechFM w SPIE Building Solutions. Będzie zarządzał zespołem liczącym 460 osób, wykonujących zadania związane z techniczną obsługą Facility Management (FM) i pracami serwisowymi w całej Polsce. Powierzchnia nieruchomości obsługiwanych przez dział to 7 milionów m2 w 220 budynkach.


Mariusz Kisiel od sierpnia 2018r. był Dyrektorem Działu Serwisów odpowiadając przede wszystkim za integrację jednostek serwisowych po połączeniu firm SPIE Polska oraz AGIS Fire & Security Polska. Teraz w wyniku wakatu na stanowisku szefa działu TechFM zakres jego odpowiedzialności znacznie wzrośnie.


Mariusz Kisiel jest absolwentem Politechniki Warszawskiej z wieloletnim doświadczeniem w zakresie FM. Z tą branżą związany jest od początku 2012 roku. Doświadczenie zdobywał m.in. w Hochtief Facility Management Polska, Elektrobudowie, czy FAST Group. Jego awans to część wewnętrznego programu rozwoju kariery dla managerów SPIE. Pracę w firmie zaczynał jako Młodszy Kierownik Projektów, a swoje kompetencje rozwijał także w ramach doświadczeń międzynarodowej Grupy SPIE.


Zespół obsługujący w SPIE Building Solutions zadania Facility Management liczy ponad 460 pracowników zarządzanych przez 7 struktur regionalnych realizujących kontrakty w całej Polsce.


- Dział, który obejmuję, świadczy usługi dla portfela nieruchomości o łącznej powierzchni prawie 7 milionów m2, więc nasz FM-owy zespół jest bardzo duży. Z pewnością zarządzanie tak znaczącą grupą specjalistów to ogromne wyzwanie. Tym bardziej, że z usługami docieramy praktycznie w każdy zakątek Polski, obsługując bardzo zróżnicowane obiekty - biurowce, parki logistyczne, hale produkcyjne, kina czy galerie handlowe - mówi Mariusz Kisiel Dyrektor Operacyjny TechFM SPIE Building Solutions.


Do głównych obowiązków działu należą przeglądy, inspekcje, modernizacje, naprawy wszelkich instalacji i systemów budynkowych. Zespoły w budynkach są wspierane przez serwisy specjalistyczne: gazowy, chłodniczy, niskoprądowy, instalacji gaśniczych i mobilny. Większość spośród ponad 220 budynków firma obsługuje dzięki dedykowanym zespołom specjalistów, a niektóre z nich, np. kina są utrzymywane dzięki serwisowi mobilnemu, odwiedzającemu obiekty wg ustalonych harmonogramów. Zapisy w umowach precyzyjnie określają też czas dojazdu serwisu w przypadku awarii. W niektórych przypadkach to tylko 2 godziny.


Źródło: SPIE Building Solutions

02.03.02.2020


Tagi: Mariusz Kisiel, szef działu TechFM