ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

MLP buduje drugi Biznes Park - MLP Business Park Niederrhein

wykres


MLP Group jeden z wiodących liderów na rynku nieruchomości magazynowych w Europie przyspiesza ekspansję w Niemczech i sukcesywnie umacnia tam swoją pozycję. Spółka rozpoczęła realizację drugiego projektu typu Biznes Park - MLP Business Park Niederrhein, łączącego zarówno funkcję obiektów typu City Logistics, jak i wielkopowierzchniowych magazynów typu Big Box.


Nowe centrum znajduje się w doskonałej lokalizacji, zaledwie 3,5 km od autostrady A52, 16 km od miejscowości Mönchengladbach i 40 km od Düsseldorfu. MLP Group poprzez nową inwestycję realizuje strategię Spółki zorientowaną na umacnianiu swojej pozycji w kluczowych regionach Europy.


- Nadrenia Północna – Westfalia to jeden z najbardziej atrakcyjnych obszarów inwestycyjnych w Niemczech. Wpływa na to kilka czynników, m.in. doskonale rozwinięta infrastruktura, logistyka całych Niemiec oraz dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej - podkreśla Patrick Kurowski, Country Manager w MLP Group S.A. odpowiedzialny za Niemcy i Austrię.


MLP Business Park Niederrhein będzie pierwszym tzw. parkiem hybrydowym obsługującym zarówno obiekty City Logistics, niewielkie moduły magazynowe z nowoczesną przestrzenią biurową, których powierzchnia najmu zacznie się już od 1500 mkw. oraz obiekty wielkopowierzchniowe typu Big Box - BTS, z powierzchnią dostosowaną do indywidualnych potrzeb najemców. Niewątpliwym atutem tego Biznes Parku, poza doskonałą lokalizacją, będą reprezentacyjne biura klasy A, o bardzo wysokim standardzie wykończenia oraz panele fotowoltaiczne zamontowane na dachach.


Centrum MLP Business Park Niederrhein jest drugim obiektem MLP typu Business Park, po realizowanym aktualnie projekcie w okolicach Berlina - MLP Business Park Berlin I.


Projekt MLP powstanie zgodnie z panującymi trendami na rynku nieruchomości magazynowych, na działce ok. 125 tys. mkw. i będzie się składał z 4 najnowocześniejszych hal magazynowych o łącznej powierzchni najmu ok. 55 tys. mkw. Dzięki połączeniu obiektów typu City Logistics i Big Box inwestycja będzie odpowiedzią na wszystkie potrzeby Klientów.


Rozpoczęcie budowy projektu MLP Business Park Niederrhen zaplanowane jest na początek 2021 roku. Budynki zostaną tak zaprojektowane, aby spełniać wymagania certyfikacji BREEAM.


Źródło: MLP Group S.A.

26.03.2020


Tagi: MLP Business Park Niederrhei


SPOTKANIA BIZNESOWE

ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...