ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Osiedle Fama Jeżyce w Poznaniu

wykres


Już wkrótce rozpocznie się budowa jednej z największych, a zarazem ciekawszych inwestycji na poznańskich Jeżycach. Osiedle mieszkaniowe Fama Jeżyce otrzymało prawomocne pozwolenie na budowę. W ramach pierwszego etapu powstanie tu 251 mieszkań. Lokale będą gotowe do odbioru w II połowie 2021 roku.


Osiedle Fama Jeżyce to najnowszy projekt poznańskiego dewelopera Monday Development, należącego do grupy Unidevelopment. Powstanie na terenach dawnych zakładów Wiepofama, w samym sercu Jeżyc. Cała inwestycja liczyć będzie ponad 2 tys. mieszkań. Tak duże przedsięwzięcie wymagało od inwestora holistycznego podejścia do projektowanej przestrzeni. Prezentowany pierwszy etap jest zatem zapowiedzią spójnej urbanistycznie wizji całego osiedla. Aktualnie w ramach realizacji inwestycji prowadzone są już prace ziemne.


W pierwszym etapie powstanie 251 mieszkań w podziale między dwa budynki: większy oplatający dziedziniec i kameralny o podwyższonym standardzie wykończenia. Klienci mogą wybierać w dużej różnorodności układów lokali: od kompaktowych kawalerek po przestronne 5-pokojowe mieszkania. W części parterowej zaplanowano przestrzeń pod działalność handlowo-usługową. Na terenie inwestycji powstanie kolorowy plac zabaw, miejsce do wypoczynku, a także wiele udogodnień, w tym przestronna rowerownia, samoobsługowy serwis naprawy jednośladów, czy miejsce do ładowania samochodów elektrycznych.


W ramach całego projektu powstanie infrastruktura drogowa, w tym nowa ulica Nad Seganką, której fragment łączący się z ulicą Kościelną obsługiwać będzie wjazd na teren osiedla. To właśnie w północnej części działki, najbliżej ulicy Kościelnej, rozpocznie się budowa osiedla Fama Jeżyce.


Źródło: Monday Development

30.03.2020


Tagi: Osiedle Fama Jeżyce, Poznań


TOP WOMEN

ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...