ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Nova Królikarnia w całości w portfelu Ronson Development

wykres


Ronson Development zrealizował trzecią i ostatnią opcję kupna dotyczącą projektu Nova Królikarnia powstającego na warszawskim Mokotowie, za cenę 9,9 mln zł.


Nova Królikarnia to prestiżowe osiedle o wyjątkowej lokalizacji realizowane przez Ronson Development przy ul. Jaśminowej w willowej części warszawskiego Mokotowa. Projekt znajduje się u podnóża Skarpy Warszawskiej, w pobliżu zabytkowego parku Królikarnia.


W ramach tego projektu zrealizowane i niemal w całości sprzedane zostały już etapy obejmujące w sumie 179 lokali w kameralnej zabudowie wielorodzinnej i jednorodzinnej o łącznej powierzchni użytkowej 16100 m2.


Obecnie w budowie znajduje się 18 domów o łącznej powierzchni użytkowej 3600 m2 oraz 77 apartamentów w willach miejskich o łącznej powierzchni użytkowej 7800 m2. W przygotowaniu są także kolejne etapy inwestycji zakładające budowę apartamentów i domów o łącznej powierzchni 11 000 m2.


– Mimo zawirowań w życiu społecznym i gospodarczym spowodowanych epidemią koronawirusa, wszystkie nasze projekty realizujemy bez zakłóceń, a bardzo dobra sytuacja finansowa i płynnościowa Ronson Development pozwala nam również myśleć o dalszym rozwoju. W ubiegłym tygodniu zawarliśmy przedwstępną umowę nabycia nowej działki w Poznaniu, a teraz sfinalizowaliśmy zakup ostatniego etapu projektu Nova Królikarnia w Warszawie – powiedział Boaz Haim, prezes Ronson Development.


– Nova Królikarnia to projekt wyjątkowy nie tylko z uwagi na jego unikalną, zatopioną w zieleni lokalizację w sercu Starego Mokotowa, lecz również ze względu na jego znaczenie dla wyników finansowych Spółki. Począwszy od 2018 roku, w miarę oddawania do użytku kolejnych etapów Novej Królikarni, projekt ten ma znaczący udział w przychodach i zyskach Ronson Development – dodał prezes.


Wiosną 2018 roku Ronson Development odkupił od Global City Holdings kilka pierwszych etapów inwestycji wraz z infrastrukturą towarzyszącą za łączną cenę 83,8 mln zł, a ponadto zawarł umowę trzech opcji nabycia pozostałych etapów za łączną cenę 78,9 mln zł. Pierwsze dwie opcje o wartości 33,9 mln zł i 35,1 mln zł zostały zrealizowane odpowiednio w kwietniu i październiku 2019 roku. Płatności zostały przy tym rozłożone na korzystne dla Spółki raty. Teraz Ronson Development zrealizował trzecią i ostatnią opcję o wartości 9,9 mln zł. Spółka jednocześnie zapłaciła ostatnią ratę za opcję drugą i pełną cenę za opcję trzecią. Z całej transakcji, do uregulowania pozostaje jedynie ostatnia rata za opcję pierwszą w wysokości 10 mln zł, płatna w październiku 2020 r.


Źródło: Ronson Development

09.04.02.2020


Tagi: Nova Królikarnia, transakcja


TOP WOMEN

ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...