ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Aurec Capital kupił projekt mieszkaniowy Puławska 186 w Warszawie

wykres


Międzynarodowy inwestor Aurec Capital rozszerza swoje portfolio na rynku mieszkaniowym w Polsce. Przedmiotem transakcji o wartości ponad 100 milionów złotych, zrealizowanej pomiędzy działającą w Polsce spółką Aurec Capital Poland a Matexi Polska, jest inwestycja „Puławska 186”, w której powstanie ponad 200 mieszkań przeznaczonych na wynajem. Eksperci JLL doradzali inwestorowi przy zakupie nieruchomości.


Zlokalizowana na warszawskim Mokotowie inwestycja przy ul. Puławskiej 186 jest kolejną nieruchomością, która zasili budowany pod marką LivUp portfel mieszkań na wynajem. Inwestor jest właśnie w trakcie finalizacji prac przy projekcie Jagiellońska 36, a blisko 90 lokali znajdujących się na warszawskiej Pradze Północ trafi na rynek najmu już jesienią br.


- Nasza strategia zakłada wybór lokalizacji, które będą atrakcyjne pod względem komunikacyjnym i zapewnią łatwy dostęp do głównych centrów biznesowych miasta. Staramy się również, by budynki, w które inwestujemy były osadzone w istniejącej i dobrze funkcjonującej lokalnej tkance miejskiej, którą poprzez naszą działalność chcemy współtworzyć. Wierzymy w potencjał rozwoju tego sektora w Polsce. Naszym celem jest zbudowanie portfela kilku tysięcy mieszkań w największych polskich miastach, a ta transakcja jest kolejnym krokiem na drodze realizacji tego celu. Umacnia także naszą pozycję jako wiodącego operatora na warszawskim rynku PRS - mówi Roee Shamir, Managing Director Aurec Capital Poland.


Podobnie jak w przypadku wcześniejszych transakcji tego typu, również „Puławska 186” została zakupiona w modelu forward funding, co oznacza, że nabywca nieruchomości jest jednocześnie stroną finansującą proces inwestycyjny. Całość przedsięwzięcia od strony deweloperskiej aż do jego zakończenia na przełomie lat 2021/22 prowadzona będzie natomiast przez Matexi Polska. Spółka ma już zresztą doświadczenie w tego typu współpracy, zdobyte przy realizacji na rzecz Catella RE inwestycji Pereca 11 na warszawskiej Woli – pierwszego budynku przeznaczonego na rynek najmu instytucjonalnego zakupionego przez zagraniczny fundusz.


- Międzynarodowi inwestorzy muszą działać w modelu build-to rent, bo brakuje gotowych portfeli o odpowiedniej skali, które mogłyby stać się przedmiotem transakcji. Potrzebują jednak znajomości specyfiki lokalnego rynku, którą może zapewnić współpraca z rodzimym partnerem. Dysponują przy tym solidnym zapleczem kapitałowym, które zapewnia lokalnemu partnerowi zabezpieczenie działalności operacyjnej. Ścieżki takiej współpracy mogą być dwie. Może się to odbywać za pośrednictwem lokalnie zbudowanej, pozostającej w rękach inwestora platformy, obsługującej wszystkie etapy inwestycyjne, lub poprzez współpracę z firmami deweloperskimi na etapie realizacji projektów oraz operatorami obsługującymi proces ich komercjalizacji. Pierwsze zrealizowane w tym modelu inwestycje pokazują, że dla obu stron współpraca taka może być bardzo korzystna - wyjaśnia Maximilian Mendel, Dyrektor Działu Inwestycji Mieszkaniowych JLL, który kierował zespołem prowadzącym transakcję od strony komercyjnej.


Od strony prawnej w transakcji udział brały kancelarie: Baker & McKenzie działając na rzecz sprzedającego oraz Dentons Europe Dąbrowski i Wspólnicy po stronie kupującego.


Źródło: JLL

14.04.2020


Tagi: Puławska 186, transakcja


TOP WOMEN

ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...