ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Victoria Dom planuje ekspansję na nowe rynki

wykres


Wiodący warszawski deweloper opublikował wyniki finansowe za 2019 r., zgodnie z którymi w tym okresie osiągnął 439,4 mln zł przychodów czyli o 86% więcej niż rok wcześniej. Spółka zarobiła na czysto 87,9 mln zł co oznacza wzrost o 87% r./r. Zarząd Victoria Dom widzi odbudowujące się już zainteresowanie klientów zakupem funkcjonalnych mieszkań w segmencie popularnym. Jeszcze w tym roku planuje uruchomienie pierwszego projektu w Krakowie.


- Miniony rok był dla nas wyjątkowy. Skala naszej działalności zwiększyła się dwukrotnie. Także pierwszy kwartał br. był fantastyczny kiedy osiągnęliśmy największą sprzedaż spośród wszystkich deweloperów działających na rynku warszawskim. Po chwilowym załamaniu popytu na początku kwietnia już po okresie świątecznym obserwowaliśmy odbudowujący się ruch klientów i ponowny wzrost zainteresowania zakupem oferowanych przez nas lokali. Głównie dotyczy to kompaktowych mieszkań mających funkcjonalny rozkład i atrakcyjną lokalizację, a przede wszystkim konkurencyjną cenę, znacznie poniżej średniej warszawskiej, która według ostatniego raportu CBRE przekroczyła poziom 11 tys. zł - powiedział Waldemar Wasiluk, Wiceprezes Zarządu Victoria Dom.


W minionym roku wiodący warszawski deweloper osiągnął 439,4 mln zł przychodów co oznacza wzrost o 86% w porównaniu do poprzedniego roku. Victoria Dom osiągnęła jednocześnie rekordowy zysk netto wynoszący 87,9 mln zł i był on o 87% wyższy niż w 2018 r. kiedy wyniósł 46,7 mln zł.


W minionym roku Victoria Dom zakontraktowała sprzedaż 1570 mieszkań. Przekazała jednocześnie klientom i rozpoznała w wynikach 1268 gotowych lokali. W 2019 roku Spółka ukończyła realizację 11 inwestycji: Osiedle Classic VII i VIII, Viva Garden 7, 8 i 9, Mieszko 2 i 3, Nova Ochota, Moja Ochota, Variant Praga oraz Ursus Factory 2. W 2019 roku powierzchnia użytkowa zrealizowanych mieszkań wyniosła rekordowo 59.174 m2. Spółka w swojej ofercie na koniec 2019 r. posiadała 626 lokali w ramach prowadzonych 15 inwestycji w 8 lokalizacjach. Biorąc pod uwagę liczbę sprzedanych już lokali w tych inwestycjach (ok. 65%), łącznie oferowanych (realizowanych) jest ponad 1750 mieszkań, spośród których większość będzie przekazana klientom przed końcem 2020 roku. W I kwartale b.r. spółka zaoferowała do sprzedaży kolejne 3 inwestycje powiększając swoją ofertę o 400 lokali.


- Obecnie banki wprawdzie nieco zaostrzyły warunki udzielania kredytów hipotecznych, ale spodziewamy się luzowania ich polityki w tym zakresie w perspektywie kolejnych kilku miesięcy. Poza tym w ramach grupy kapitałowej mamy Dom Kredytowy Victoria, który wspiera nabywców w finansowaniu mieszkań ze wszystkimi wiodącymi bankami. W efekcie mamy szansę powrócić do dobrych poziomów sprzedaży w ciągu dwóch, trzech kwartałów. Już teraz ruch w biurach sprzedaży jest dużo większy. Mamy bogaty bank ziemi i będziemy sukcesywnie wprowadzać nowe projekty do oferty dopasowując ją do aktualnego popytu klientów. Planujemy dalszy rozwój w stolicy, ale w przyszłości również w innych głównych miastach Polski. Jeszcze w tym roku rozważamy uruchomienie pierwszego projektu w Krakowie – stwierdził Waldemar Wasiluk.


Źródło: Victoria Dom

06.05.2020


Tagi: deweloper, wyniki sprzedaży, wyniki finansowe


TOP WOMEN

ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...