ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Wyniki finansowe Lokum Deweloper za pierwszy kwartał 2020 roku

wykres


W pierwszym kwartale 2020 r. Grupa Lokum Deweloper osiągnęła 97,7 mln zł przychodów, wobec 71,2 mln zł w I kw. 2019 r., co oznacza wzrost o 37,3% r/r. Zysk netto wyniósł 23,2 mln zł w porównaniu do 20,2 mln zł wypracowanych rok wcześniej (+15% r/r). Do końca marca br. Grupa przekazała klientom 253 lokale, o 51% więcej niż w analogicznym okresie roku 2019.


Marża brutto na sprzedaży lokali, które zostały rozpoznane w przychodach pierwszego kwartału 2020 r., wyniosła 35,1%, co oznacza spadek o 8,4 punktu procentowego r/r. Rentowność netto w raportowanym okresie osiągnęła poziom 23,7% (-4,7 p.p. r/r).


- Wynik finansowy Grupy w I kwartale 2020 r. jest przede wszystkim rezultatem przekazania Klientom mieszkań z zakończonego na początku roku X etapu osiedla Lokum di Trevi. Z tej właśnie inwestycji pochodzi blisko 240 lokali rozpoznanych w wyniku. Zgodnie z harmonogramem, większość mieszkań trafiła do nowych właścicieli w styczniu, dlatego początek pandemii nie miał wpływu na liczbę wydanych przez nas lokali – mówi Bartosz Kuźniar, Prezes Zarządu Lokum Deweloper.


W pierwszym kwartale 2020 r. Spółki z Grupy sprzedały 47 lokali, odnotowując 47-procentowy spadek r/r. Na koniec marca br. umowami rezerwacyjnymi objętych było 58 lokali. W swojej ofercie Grupa posiadała 700 mieszkań, a w realizacji było 1000 lokali w inwestycjach krakowskich i wrocławskich. Dla porównania w ubiegłym roku dane te wynosiły odpowiednio: 477 i 945 sztuk.


Potencjał rozpoznań Grupy na 2020 r. wynosi 525 lokali. Na koniec I kwartału został on zrealizowany w 72% (379 lokali zostało rozpoznanych oraz objętych umowami deweloperskimi, przedwstępnymi i rezerwacyjnymi).


- W tym roku planujemy zakończyć budowę wrocławskiego osiedla Lokum Villa Nova. Z gotowych projektów w ofercie posiadamy luksusowe apartamenty z inwestycji Lokum Vena. Jednak ze względu na obecną sytuację wywołaną epidemią koronawirusa – załamanie gospodarcze, obawy Klientów przed zaciąganiem zobowiązań finansowych, zaostrzoną politykę dotyczącą warunków udzielania kredytów hipotecznych – wskaźnik realizacji potencjału rozpoznań będzie zależał w znacznej mierze od możliwości sfinansowania zakupu mieszkania przez naszych Klientów – dodaje Prezes Kuźniar.


Źródło: Grupa Lokum Deweloper

13.05.2020


Tagi: deweloper, wyniki sprzedaży, wyniki finansowe


TOP WOMEN

ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...