ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

i2 Development zwiększa sprzedaż i zyski

wykres


Giełdowy deweloper zakończył I kwartał 2020 r. 60,6 mln zł skonsolidowanych przychodów, 11,3 mln zł zysku operacyjnego oraz 24,4 mln zł zysku netto, wobec 7 mln zł przychodów, 2,7 mln zł straty operacyjnej i 3,8 mln zł straty netto rok wcześniej. O wzroście sprzedaży i wyniku operacyjnego przesądziło przekazanie nabywcom 164 lokali mieszkalnych i usługowych, z których ponad dwie trzecie stanowiły lokale w osiedla Awicenny.


Postępy w realizacji i komercjalizacji inwestycji deweloperskich korzystnie wpłynęły na pozycję gotówkową i zadłużenie netto Grupy. Na koniec marca 2020 r. posiadała 21,5 mln zł środków pieniężnych oraz 48,1 mln zł środków o ograniczonej dostępności (znajdujących się na rachunkach deweloperskich), wobec odpowiednio 3,1 mln zł oraz 43,8 mln zł na koniec 2019 r. Dług netto Grupy na koniec marca 2020 r. wyniósł 167,8 mln zł (119,7 mln zł, uwzględniając środki o ograniczonej dostępności), wobec 193,6 mln zł na koniec 2019 r. (149,8 mln zł, uwzględniając środki na rachunkach deweloperskich).


Istotny wpływ na wynik netto i2 Development w I kwartale, obok wypracowanego zysku operacyjnego, miało rozpoznanie w przychodach z działalności finansowej 16,7 mln zł niegotówkowego przychodu, wynikłego z likwidacji trzech spółek zależnych.


- W I kwartale br. przekazaliśmy nabywcom 164 lokale. W całym roku mamy potencjał, by oddać do użytkowania co najmniej 500 lokali, z których znakomita część została już sprzedana. Dodatnie przepływy pieniężne z działalności operacyjnej, związane z finalizacją realizowanych inwestycji, wykorzystujemy i zamierzamy dalej wykorzystywać do optymalizacji struktury i ograniczenia zadłużenia oraz do współfinansowania realizowanych projektów deweloperskich - komentuje Marcin Misztal, prezes i2 Development.


Źródło: i2 Development

15.05.2020


Tagi: deweloper, wyniki sprzedaży, wyniki finansowe


TOP WOMEN

ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...