ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Clipper Logistics najemcą parku P3 Poznań

wykres


P3, długoterminowy właściciel i deweloper europejskich obiektów magazynowych podpisał z firmą Clipper Logistics umowę na wynajem 7.324 m2 w parku P3 Poznań. To już kolejna powierzchnia, którą operator zajmie w poznańskiej inwestycji. Po jej objęciu Clipper będzie dysponował niemal 60.000 m2 i tym samym będzie największym najemcą w parku.


Clipper Logistics świadczy usługi logistyczne na terenie całej Europy. W parku P3 Poznań działa od 2017 r. Wraz z dynamicznym rozwojem i rosnącym zapotrzebowaniem na oferowane usługi logistyczne firma systematycznie zwiększa przestrzeń zajmowaną w parku. Nowa powierzchnia, podobnie jak obiekt BTS wybudowany dla operatora, będzie wykorzystywana do obsługi jego klientów z branży e-commerce, którzy swoje produkty z magazynu w Poznaniu dystrybuują na rynek niemiecki.


Bartłomiej Hofman, Managing Director P3 Logistic Parks w Polsce mówi: - Kolejna długoterminowa umowa podpisana z firmą Clipper Logistics pokazuje, że lokalizacja naszego parku sprawdza się doskonale w przypadku przedsiębiorstw, które chciałyby właśnie stąd prowadzić dystrybucję swoich towarów na rynki Europy Zachodniej. W drugiej części parku mamy możliwość rozbudowy o dodatkowe 200.000 m2 powierzchni najmu. Nasz projekt umożliwia m.in. budowę obiektu o powierzchni 100.000 m2 pod potrzeby najemcy z branży e-commerce.


Nowa powierzchnia dla Clippera znajduje się w magazynie numer 7, obok wybudowanego wcześniej dla operatora magazynu BTS. Konsolidacja działalności operacyjnej w jednym budynku pozwoli na usprawnienie prowadzonych procesów logistycznych. W ramach umowy P3 rozbuduje także część socjalno – biurową dla najemcy.


Park P3 Poznań jest jednym z największych parków logistycznych w Wielkopolsce. Swoją popularność wśród klientów zawdzięcza m.in. doskonałej lokalizacji (w pobliżu drogi S11 połączonej bezpośrednio z autostradą A2 prowadzącą do Berlina). Pierwszą i drugą fazę projektu oddziela jedynie droga, która jest jedną z dwóch arterii zapewniających najemcom łatwe i dogodne połączenie z autostradą.


Źródło: P3

18.05.2020


Tagi: Park P3 Poznań, najemca


TOP WOMEN

ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...