ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Victoria Dom pozyskała ponad 10,5 mln zł z emisji obligacji

wykres


Wiodący warszawski deweloper zakończył z sukcesem emisję trzyletnich obligacji korporacyjnych o łącznej wartości nieco ponad 10,5 mln zł. Zarząd Victoria Dom planuje wprowadzić papiery do obrotu na rynku Catalyst. Pozyskane środki zostaną wykorzystane na finansowanie bieżących projektów deweloperskich oraz wzmocnienie kapitału obrotowego.


Wiodący warszawski deweloper przeprowadził emisję trzyletnich obligacji w trybie oferty publicznej. Łączna wartość emisji wyniosła ponad 10,5 mln zł. W ramach subskrypcji przydzielonych zostało 10.524 sztuk Obligacji serii N, które były obejmowane przez inwestorów po cenie 1.000 zł każda.


- Przeprowadziliśmy z sukcesem emisję obligacji korporacyjnych pozyskując ponad 10,5 mln zł. Jesteśmy zadowoleni, że mimo spowolnienia na rynku finansowym spowodowanym pandemią koronawirusa pokazaliśmy, że jest to w pełni możliwe. Okazuje się, że dla firm o solidnym standingu finansowym cały czas jest dostępne finansowanie ze strony inwestorów. Pozyskane pieniądze przeznaczymy na finansowanie bieżących projektów deweloperskich oraz wzmocnienie kapitału obrotowego. W przygotowaniu mamy kilka nowych inwestycji, w tym pierwszą na rynku krakowskim, którą zamierzamy uruchomić jeszcze w tym roku - powiedział Waldemar Wasiluk, Wiceprezes Zarządu Victoria Dom. Zarząd Victoria Dom będzie się ubiegał o wprowadzenie obligacji nowej emisji do obrotu na rynku Catalyst.


Victoria Dom w pierwszym kwartale br. została najczęściej wybieraną firmą deweloperską przez warszawskich klientów. Spółka sprzedała w tym okresie 593 lokale zajmując tym samym pierwsze miejsce w rankingu opracowanym przez firmę redNet Consulting, obsługującą rynek nieruchomości mieszkaniowych. Udział Victoria Dom w warszawskim rynku pierwotnym wyniósł aż 9,25%, co oznacza że niemal co dziesiąte mieszkanie zakontraktowane w pierwszych trzech miesiącach tego roku pochodziło z szerokiej oferty dewelopera.


Źródło: Victoria Dom

26.05.2020


Tagi: deweloper, obligacje


SPOTKANIA BIZNESOWE

ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...