ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

EFL sprzedał swój historyczny biurowiec we Wrocławiu

wykres


Biurowiec Centrum Orląt, zlokalizowany przy Placu Orląt Lwowskich we Wrocławiu, zmienił właściciela. Nabywcą jest fundusz Adventum International, zarządca funduszy inwestycyjnych z siedzibą na Malcie. Biurowiec o powierzchni ponad 17 tys. mkw. przy placu Orląt Lwowskich we Wrocławiu kupił od EFL Service będącego częścią grupy finansowej Europejskiego Funduszu Leasingowego. Eksperci Działu Rynków Kapitałowych międzynarodowej firmy Knight Frank doradzali przy sprzedaży spółce EFL Service SA, należącej do grupy finansowej EFL.


Centrum Orląt to jeden z najbardziej rozpoznawalnych biurowców we Wrocławiu, usytuowany przy placu Orląt Lwowskich, nieopodal Dworca Świebodzkiego. Powstał w 2002 roku i od początku budził duże emocje w środowisku architektów. W tym samym roku otrzymał I Nagrodę w konkursie Dolnośląska Budowa Roku. Był jednym z pierwszych nowoczesnych budynków biurowych zrealizowanych po przemianach w 1989 roku. Powierzchnia całkowita obiektu wynosi 17 600 m kw., z czego 13 700 m kw. w dotychczasowej koncepcji przypadało na biura.


Po generalnym remoncie i modernizacji obiektu, nowy właściel planuje kontynuację funkcji biurowej.


– Cieszymy się, że przeprowadziliśmy transakcję z wysoce profesjonalnym partnerem biznesowym Grupy Credit Agricole. Naszą strategią jest przeprowadzenie pełnego programu modernizacji tej nieruchomości. Wynajem powierzchni w obiekcie jest już prowadzony przez CBRE, a Centrum Orląt ponownie otworzy swoje drzwi w pierwszym kwartale 2021 roku – powiedział Andras Marton, dyrektor Adventum International.


– Biurowiec przy pl. Orląt Lwowskich był siedzibą EFL przez blisko 18 lat. W tym czasie nasza firma intensywnie się rozwijała, mocno zwiększaliśmy zatrudnienie, a na rynku biurowym pojawiły się rozwiązania i wymogi technologiczne, których już nie byliśmy w stanie w tym obiekcie wprowadzić. Dlatego jako Grupa Credit Agricole Polska podjęliśmy decyzęe o zmianie siedziby i przeniesieniu wszystkich naszych spółek do nowego, ekologicznego biurowca Business Garden przy ul. Legnickiej. Jednym z filarów strategii Grupy Credit Agricole Polska na lata 2020-22 jest ekologiczne zaangażowanie. Decyzja o przeniesieniu do nowego biura oznaczała częściową realizację programu działań na rzecz ochrony środowiska. Naturalną konsekwencją zmiany siedziby była decyzja o sprzedaży biurowca przy pl. Orląt Lwowskich, która to transakcja została właśnie sfinalizowana – powiedział Wojciech Przybył, Członek Zarządu EFL.


- To była dla nas bardzo ciekawa transakcja, obejmująca szerokie spektrum usług - od analizy i doradztwa przedsprzedażowego, poprzez kampanię marketingową aż po typowe doradztwo transakcyjne. Bardzo dziękujemy naszemu Klientowi, firmie EFL Service, która obdarzyła nas dużym zaufaniem w tym procesie. Dzięki dobrej komunikacji oraz profesjonalnemu podejściu zespołu ekspertów z EFL Service oraz EFL, byliśmy w stanie sprostać wielu wyzwaniom, które pojawiły sie w toku tej transakcji. – mówi Marta Gorońska-Wiercioch, Menadżer Transakcyjny w Dziale Rynków Kapitałowych Knight Frank.


Źródło: EFL S.A. i Knight Frank

29.05.2020


Tagi: biurowiec Centrum Orląt, transakcja


SPOTKANIA BIZNESOWE

ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...