ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Katowice mają najwięcej atrakcji dla dzieci. Ranking dzielnic

wykres


Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka przypadającego 1 czerwca prezentujemy wyniki Rankingu Dzielnic Otodom w kategorii infrastruktura dla dzieci. Nawet jeśli na razie nie posiadamy potomstwa, zakup mieszkania czy domu to inwestycja na długie lata, więc warto od razu sprawdzić czy w wymarzonej lokalizacji będziemy mieli jak spędzać czas z dzieckiem oraz jakie warunki edukacyjne miasto oferuje w konkretnej dzielnicy. By to sprawdzić, zapytaliśmy ponad 120 tys. Polaków jak oceniają: po pierwsze ilość miejsc do spędzania czasu wolnego z dzieckiem (place zabaw, parki, miejsca kulturalne), a po drugie dostęp do okolicznych szkół i przedszkoli. W badaniu wzięli udział mieszkańcy 12 największych miast w Polsce. Sprawdźmy zatem, która dzielnica jest najlepiej oceniana w kategorii infrastruktury dla dzieci.


Posiadanie dzieci przewraca do góry nogami oczekiwania wobec idealnej okolicy. Mniej znaczenia ma czas dojazdu do ulubionego pubu, dostępność klubów fitness czy nawet ceny nieruchomości. Dużo ważniejszy jest szybki dostęp do lekarza, tereny zielone doskonałe na spacery i przede wszystkim szkoły w pobliżu. Sprawdziliśmy, która dzielnica w każdym z 12 miast, zdaniem mieszkańców miasta, spełnia wszystkie te kryteria i jest najlepsza dla rodzin z dziećmi. Oto, czego się dowiedzieliśmy.


Wszystko, czego potrzebuje Twoje dziecko, znajdziesz w Katowicach

Na potrzeby Rankingu Dzielnic Otodom zapytaliśmy Polaków o to, czy ich okolica jest przyjazna dzieciom. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, w której dzielnicy jest najwięcej ciekawych miejsc do spędzania czasu z pociechami oraz gdzie jest najlepsza oferta edukacyjna.


Osiedle Tysiąclecia to bezkonkurencyjny numer 1 w Katowicach. Dzielnica ta została najwyżej oceniona przez mieszkańców (4,46) i obroniła tytuł zwycięzcy w kategorii infrastruktura dla dzieci Rankingu Dzielnic Katowic. Wyprzedziła Brynów-Osiedle Zgrzebnioka (4,39), Giszowiec (4,27) oraz Dąb (4,26). Warto zaznaczyć, że Osiedle Tysiąclecia zajęło 2 miejsce w ogólnopolskim rankingu wszystkich dzielnic w Polsce. Rodzice z dziećmi w tej części miasta mają duży wybór, jeśli chodzi o różnorodność miejsc do spędzania wolnego czasu ze swoimi pociechami. Co więcej, nie powinni martwić się także o edukację najmłodszych, bo Osiedle Tysiąclecia wypadło najlepiej pod względem dostępu do szkół i przedszkoli.


Wyniki Rankingu Dzielnic Otodom wskazują, że Katowice (3,96) mają najlepszą infrastrukturę dla młodszych mieszkańców w całej Polsce. Na drugim miejscu zestawienia znalazł się Poznań (3,89) a na trzecim Białystok (3,87). Warto zaznaczyć, że między pierwszym, a ostatnim miejscem w rankingu różnica wyniosła zaledwie 0,31 punktu.


wykres


Zawadzkiego-Klonowica w Szczecinie najwyżej ocenioną dzielnicą w Polsce

Najlepszą dzielnicą w zestawieniu ogólnopolskim okazało się osiedle Zawadzkiego-Klonowica w Szczecinie, które otrzymało aż 4,48 punktu. Wielkopłytowe osiedle, znajdujące się w obrębie dzielnicy Zachód, ma bogatą ofertę placówek edukacyjnych, na różnym szczeblu edukacji. Na terenie osiedla znajdują się szkoły podstawowe, licea w formule prywatnej i publicznej, przedszkola, zespół szkół ogólnokształcących, szkoła muzyczna oraz szkoła zawodowa. W chwilach wolnych od nauki młodzi szczecinianie mogą udać się na place zabaw, czy skorzystać z atrakcji oferowanych przez halę widowiskowo-sportową Netto Arena.


Źródło: Otodom

31.05.2020


Tagi: mieszkanie, miasta, dzielnice, dzieci, plac zabaw, ranking, badanie


SPOTKANIA BIZNESOWE

ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...