ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Nowy operator biur elastycznych debiutuje w Łodzi

wykres


Firma Rise.pl, oferująca powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane na wynajem na elastycznych warunkach, wchodzi na łódzki rynek. Operator zajmie 2100 m kw. powierzchni w biurowcu Stara Drukarnia, świeżo odrestaurowanej, postindustrialnej nieruchomości. W transakcji najmu doradzała firma Savills.


- Stara Drukarnia to unikalny projekt, który w samym centrum Łodzi łączy świat sztuki i biznesu. Obiekt idealnie wpisuje się w charakter biur oferowanych przez Rise.pl i pozwoli firmie zadebiutować w kolejnym mieście. Łódź dysponuje obecnie blisko 530 000 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej. W mieście rozwija się również rynek elastycznych powierzchni, który w ciągu roku ma szansę potroić swoje zasoby – mówi Agnieszka Kuehn, menadżer regionalny, dział powierzchni biurowych, Savills Kraków.


Rise.pl to polski operator elastycznych powierzchni biurowych. Zapewnia nowoczesną, w pełni wyposażoną, przestrzeń do pracy, w której można wynająć nawet pojedyncze stanowiska na krótki okres. Firma została założona w 2003 r. Marka działa obecnie w Krakowie i Rzeszowie, w których oferuje siedem lokalizacji o łącznej powierzchni ponad 14 000 m kw. Jeszcze w 2020 roku do portfolio Rise.pl oprócz Łodzi mają dołączyć co najmniej dwa kolejne miasta.


Stara Drukarnia zlokalizowana jest przy ul. Gdańskiej 130 w Łodzi. Oferuje ponad 4500 m kw. powierzchni biurowej oraz ok. 500 m kw. powierzchni handlowo-usługowej. Wybudowano ją blisko 100 lat temu. Początkowo funkcjonowała jako tkalnia, w której produkowano pończochy, a następnie od 1946 r. do 2016 r. pełniła funkcję Drukarni Wojskowej. W 2019 r. zakończył się generalny remont sześciokondygnacyjnego budynku, wraz z oficyną. W wyniku modernizacji, przeprowadzonej przez spółkę Drukarnia Centre, nieruchomość zachowała industrialne wnętrza z czerwonej cegły oraz oryginalne żeliwne słupy.


Źródło: Savills

23.06.2020


Tagi: Stara Drukarnia, najemca, Łódź, biura elastyczne


SPOTKANIA BIZNESOWE

ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...