ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Wygodny narożnik w salonie

wykres


Wygodny zestaw wypoczynkowy to jedne z ważniejszych elementów każdego salonu. Gotowe komplety pojawiają się również w przestrzeniach biurowych oraz miejscach publicznych, wprowadzając nieco ciepła do często oficjalnych wnętrz. To także eleganckie propozycje, które świetnie wpisują się w każdą przestrzeń. Nie da się również nie zauważyć powrotu do mody narożników. Większe i mniejsze modele w różnych kształtach świetnie sprawdzają się jako centrum życia rodzinnego i towarzyskiego. Bez problemu można również znaleźć idealną propozycję do wystroju pomieszczenia oraz oczywiście swoich preferencji.


1. Jak odróżnić narożnik lewy od prawego?

2. Wymiary narożnika: L-kształtny czy U-kształtny?

3. Na jakie wymiary narożnika zwrócić uwagę?

4. Funkcja spania w narożnikach do salonu

5. Jak dopasować wielkość narożnika do wielkości salonu?

6. Narożniki do salonu – w jakim stylu?

7. Materiał obiciowy narożnika


Jak odróżnić narożnik lewy od prawego?

Sama budowa narożnika https://www.sfmeble.pl/pomieszczenia/salon/sofy-i-narozniki/narozniki.html ma wpływ na całą aranżację. Z jednej strony to pomieszczenie wymusza i ustawienie mebla, i jego wielkość oraz kształt. Z drugiej, bez problemu można również ustawić w taki sposób narożnik, by nieco złamać schemat. Charakterystyczne mebel można podzielić na prawo- lub lewostronny i to jedno z podstawowych kryteriów, jakimi się przy wyborze będziemy kierować. Jeśli zastanawiasz się, jaki narożnik na środku salonu będzie najlepszy, wyobraź sobie, że model lewy przypomina literę L, prawy – P. Jak można się domyślać, jeden stanowi lustrzane odbicie drugiego. Dzięki temu prostemu sposobowi bardzo szybko ocenisz, jaki narożnik do codziennego spania lub okazjonalnego będzie doskonały do twojego wnętrza.


Wymiary narożnika: L-kształtny czy U-kształtny?

Gdy wybieramy narożnik, wymiary oraz kształt będą mieć kluczowe znaczenie. Bez problemu zatem można dopasować idealną propozycję nawet do małego salonu. Spośród oferowanych produktów znaleźć można te w kształcie litery U i klasyczne – przypominające literę L. Te warianty mają również wpływ na wymiary narożników. Mebel w kształcie U jest dedykowany do większych przestrzeni. To niezwykle komfortowe rozwiązanie, które świetnie się sprawdza w momencie, gdy chcemy stworzyć przestrzeń przyjazną rozmowom i spotkaniom. Popularne narożniki w kształcie litery L sprawdzą się natomiast doskonale, a w mniejszych i mniej ustawnych wnętrzach i najczęściej stawia się je w narożniku pokoju i dzięki temu uzyskuje się wygodną przestrzeń na środku pokoju.


Na jakie wymiary narożnika zwrócić uwagę?

Choć niezwykle ważny jest kształt i kolor mebli, to jednak wymiary narożników do salonu powinny być podstawowym kryterium wyboru. Będą one oczywiście determinowane przede wszystkim wymiarami salonu czy biura. Szczególnie w niewielkim wnętrzu każdy centymetr jest na wagę złota. Poza długością poszczególnych części warto również zadbać również o to, by sprawdzić głębokość siedziska, wysokość oparcia oraz zagłówków czy szerokość podłokietników. To właśnie będzie wpływać na wygodę i styl. Poza tym warto zastanowić się również, do czego będzie przeznaczony narożnik prawy lub lewy. Innego mebla będziemy szukać, gdy będziemy chcieli codziennie lub okazjonalnie korzystać z funkcji spania. Wymiar tej przestrzeni będzie równie ważny jak system rozkładania.


Funkcja spania w narożnikach do salonu

Wybierając wygodne narożniki do salonu, należy brać pod uwagę, że ten pokój pełni funkcję dość reprezentacyjną, a tym samym meble, jakie się wybiera muszą wpisywać się w różne oczekiwania oraz spełniać szereg zadań. W wielu wariantach zarówno narożnik lewy, jaki i prawy będzie wyposażony w funkcjonalną przestrzeń do spania. Jej wielkość powinna oczywiście odpowiadać na potrzeby i innymi kryteriami będziemy się kierować, wybierając mebel, na którym będziemy spać codziennie, a innymi, gdy będzie to funkcja wykorzystywana okazjonalnie. Poza wielkością samego miejsca warto również zwrócić uwagę na system rozkładania się oraz to, czy narożnik ma pojemnik na pościel. Istotnym zagadnieniem staje się również wygoda.


Jak dopasować wielkość narożnika do wielkości salonu?

Jeśli zastanawiasz się, jaki narożnik do salonu będzie odpowiedni, przede wszystkim zmierz wielkość pokoju i zastanów się dokładnie, gdzie chcesz mebel postawić. W przestronnych pokojach dziennych można pozwolić sobie na duże meble oraz ich ustawienie w centralnym miejscu. Taka aranżacja może również fantastycznie dzielić pokój. W mniejszych salonach najczęściej narożnik pojawia się w narożniku. To wygodne rozwiązanie, które pozwala wykorzystać miejsce, które ciężko zagospodarować, a z drugiej strony wprowadza przytulny klimat, szczególnie gdy dopasujemy odpowiedni stolik kawowy.


Narożniki do salonu - w jakim stylu?

Narożniki pojawiają się zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i tych urządzonych w rustykalnym stylu czy nawet w trendach glamour lub vintage. Oczywiście od kolorystyki, wykończenia i kształtów w dużej mierze zależeć, czy całość aranżacji będzie spójna. Poza tym warto pamiętać o tym, że ważnym elementem aranżacji są również poduszki i świetnie w ten sposób można podkreślić charakter wnętrza i co istotne, w prosty sposób go zmienić. W tym aspekcie wiele będzie również zależeć od tego, jaki materiał na narożnik wybierzemy.


Materiał obiciowy narożnika

Odpowiedni materiał na narożnik nie tylko doskonale wygląda, ale również jest odporny na uszkodzenia, które w czasie eksploatacji mogą się siadać. Warto zwrócić także uwagę na to, by tkaninę łatwo można było utrzymać w czystości. To połączenie estetyki i funkcjonalności oraz doskonałej jakości wykonania jest widoczne w fakturach, wzorach i kolorach. Dlatego poza skórą i ekoskórą popularne są różnego rodzaju materiały syntetyczne, które są niezwykle przyjemne w dotyku.


Źródło: materiały prasowe

29.06.2020


Tagi: meble, salon, narożnik


CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics postawił pierwszą kolumnę na terenie...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

foto

Operator płatności Tpay to polska dynamiczna firma z branży fintechowej, która w nowej siedzibie...

ZARZĄDZANIE ZADANIAMI - APLIKACJA PLAN RADAR

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

giełda

Polska firma AXI IMMO Group od 11 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości komercyjnych...