ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Funkcjonalne i estetyczne rolety dachowe

wykres


Mieszkania na poddaszu lub też piętro domu ze skosami mają swój urok i u wielu osób wywołują niezwykle przyjemne skojarzenia. Niegdyś przestrzeń dedykowana artystom i lekkoduchom obecnie jest designerskim wyzwaniem i okazją do tego, by stworzyć oryginalne miejsce z klimatem. Obowiązkowym elementem poddaszy stają się również okna połaciowe, które wpuszczają do wnętrz dużo światła, świetnie wyglądają, ale wymagają również montażu dedykowanych rolet, które zaciemniają przestrzeń zgodnie z oczekiwaniami i sprawiają, że staje się ona funkcjonalna i estetyczna. Zobacz, które rolety dachowe wybrać?


1. Rolety dachowe – dlaczego nie można zamontować tradycyjnych rolet na okna dachowe?

2. Jakie rolety na okna dachowe wybrać?

3. Rolety dachowe wewnętrzne czy zewnętrzne

4. Jak mierzyć rolety do okien dachowych?

5. Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając rolety dachowe?


Rolety dachowe - dlaczego nie można zamontować tradycyjnych rolet na okna dachowe?

W przestrzeni na poddaszu zazwyczaj jedyną możliwością jest montaż okna w dachu. Producenci oferują różne modele i systemy otwierania. W zależności od konstrukcji połaci będziemy mieć do czynienia z różnymi stopniami nachylenia okna. Będzie to wpływać zarówno na to, ile światła będzie wpływać do wnętrza, jak i na to, jak będzie się korzystać z samych rolet. Warto również pamiętać o tym, że przestrzeń dachu jest mocniej narażona na zmienne czynniki atmosferyczne i poza intensywnym słońcem musimy się również liczyć z zalegającym śniegiem. I właśnie ta specyfika sprawia, że na oknach dachowych nie sprawdzają się w ogóle tradycyjne rolety, ponieważ nie będą się one trzymać na płaszczyźnie znajdującej się pod określonym kątem do podłoża. Rozwiązaniem stają się dedykowane rolety dachowe https://www.castorama.pl/produkty/budowa/dach-i-rynny/okna-i-wylazy-dachowe/rolety-dachowe.html wraz z szeregiem różnych mechanizmów, różnorodnością tkanin, które mniej lub bardziej zaciemnią wnętrze oraz oczywiście z systemami obsługi.


Jakie rolety na okna dachowe wybrać?

Oferowane przez producentów rolety wewnętrzne do okien dachowych to cały szereg różnych produktów, które świetnie wpisują się w potrzeby i oczekiwania klientów oraz dają okazję do tego, by podkreślić styl wnętrza. Wielorakie są tkaniny, kolory i faktury, a także materiały, z jakich produkowane są rolety. Poza tym jak wyglądają, to również będą wpływać na funkcjonalność danego rozwiązania. W sklepach znaleźć można przede wszystkim, produkty z tkanin – w tym plisowane oraz z aluminium.


Rolety (żaluzje) aluminiowe

Produkty wykonane z aluminium są lekkie i trwałe oraz mają atrakcyjną cenę. Materiał nie będzie tracić kolorów i właściwości pod wpływem czynników zewnętrznych, a także umożliwia regulację przepływu powietrza oraz ilości światła, jakie wpada do wnętrza. Bez problemu również można otworzyć okno.


Rolety tkaninowe dachowe

To jedno z najpopularniejszych rozwiązań. Płótno – w różnych kolorach i fakturach zwijane i rozwijane jest dzięki mechanizmowi sprężynowym. Są różne systemy mocowania, które umożliwiają zatrzymanie rolety w dowolnym miejscu okna. Z pewnością taki dodatek wprowadza przytulny klimat do wnętrza i bez problemu można dopasować idealny kolor lub wzór do aranżacji. Z drugiej strony dzięki różnorodności oferty bez problemu można dobrać roletę nawet do nietypowego okna.


Rolety materiałowe plisowane

Modny designerski wzór świetnie sprawdza się przy mniejszych oknach. Wprowadza oryginalny klimat i świetnie podkreśla romantyczny charakter sypialni czy nieco iluzoryczny wymiar pokoju dziecięcego. Ozdobna tkanina zachować przede wszystkim wzorem i sposobem mocowania.


Rolety dachowe wewnętrzne czy zewnętrzne?

Rolet dachowe można zamontować wewnątrz i na zewnątrz. Oczywiście każdy z tych sposobów ma swoje wady i zalety. I przy wyborze konkretnego rozwiązania należy się kierować przede wszystkim oczekiwaniami i wymaganiami.


Rolety do okien dachowych zewnętrzne - plusy i minusy

Do najważniejszych zalet rolet wewnętrznych należy to, że doskonale chronią przed nadmiarem ciepła. Poza tym stanowią rewelacyjną izolację akustyczną i termiczną, a także ochronę okna przed zalegającym śniegiem. Z drugiej strony trzeba pamiętać o tym, że to rozwiązanie droższe i dodatkowo wymaga systemu sterującego.


Rolety do okien dachowych wewnętrzne - plusy i minusy

Rolety wewnętrzne to tańsze rozwiązanie, które sprawdza się zawsze wtedy, gdy chcemy regulować ilość światła, jakie wpada do wnętrza. Poza tym są atrakcyjną ozdobą i rewelacyjnie wpływają na aranżację całej przestrzeni. Wyboru mamy również modele całkowicie wyciemniające, co sprawdza się szczególnie wtedy, gdy potrzebujemy ciemnej sypialni. Niestety, rolety wewnętrzne nie stanowią izolacji akustycznej i termicznej.


Jak mierzyć rolety do okien dachowych?

Gdy sięgamy po rolety zewnętrzne do okien dachowych, koniecznie musimy pamiętać o tym, że muszą być one idealnie dopasowane do konkretnego okna. Dlatego właśnie bardzo dokładnie należy je zmierzyć. Wielu producentów ułatwia zdanie, zaznaczając, do jakich modeli pasują konkretne rolety okienne dachowe. Pomiar okna będzie szczególnie istotny, gdy posiadamy niestandardowe rozwiązania o nietypowych wymiarach lub kształcie.


Z zasady obudowa rolet powinna być o 2,7 centymetra szersza. W ten sposób bez problemu będziemy mogli całość zamontować. Oczywiście materiał musi być mniejszy od ramy i zazwyczaj szacuje się, że wystarczy różnica 2,5 centymetra, by tkanina się nie zakleszczyła w ramie rolety. Ważna będzie również wysokość prowadnicy i długość materiału, która musi być oczywiście większa.


Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając rolety dachowe?

Wybierając rolety dachowe, zwróć uwagę na materiał, rodzaj i wymiary. Poza tym dopasuj rozwiązanie do swoich potrzeb oraz rodzaju pomieszczenia. Poza tym niezwykle istotny będzie również system obsługi. Coraz więcej osób sięga na przykład po zautomatyzowane rolety do okien dachowych.


Źródło: materiały prasowe

28.06.2020


Tagi: rolety dachowe


CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics postawił pierwszą kolumnę na terenie...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

foto

Operator płatności Tpay to polska dynamiczna firma z branży fintechowej, która w nowej siedzibie...

ZARZĄDZANIE ZADANIAMI - APLIKACJA PLAN RADAR

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

giełda

Polska firma AXI IMMO Group od 11 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości komercyjnych...