ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Alcon otwiera centrum zaawansowanych usług biznesowych w warszawskim New City

wykres

Zdjęcie: Szymon Polański


Firma Alcon, światowy lider w obszarze okulistycznych wyrobów medycznych – otworzyła Centrum Zaawansowanych Usług Biznesowych, Alcon Global Services (AGS) na warszawskim Mokotowie inwestując w projekt 75 milionów złotych. Realizacja tej inwestycji była możliwa dzięki pozytywnej rekomendacji Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) oraz objęciu Alcon Global Services Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną (ŁSSE). Do końca roku firma planuje zatrudnić ponad 100 pracowników.


Alcon będzie zajmował biuro o powierzchni 4700 mkw. w biurowcu New City przy ul. Marynarskiej 15 (przy Galerii Mokotów). Proces negocjacji i przebieg transakcji wspierała międzynarodowej firma doradcza Cushman & Wakefield oraz kancelaria DECISIVE Worldwide.


– Polska cieszy się w regionie pozycją lidera, pod względem zarówno liczby centrów nowoczesnych usług biznesowych, jak i liczby miejsc pracy. Naszą przewagą konkurencyjną w pozyskiwaniu tego typu projektów jest przede wszystkim potencjał polskich specjalistów. Mamy wielu utalentowanych i dobrze wykształconych ludzi. PAIH asystowała w ostatnim czasie w realizacji już ponad 100 centrów BSS w Polsce. Cieszę się, że wśród tych projektów znalazło się Alcon Global Services – mówi Grażyna Ciurzyńska, p.o. Prezes PAIH.


Wybór polskiej lokalizacji związany był z potrzebą pozyskania wykwalifikowanych pracowników ze znajomością języków obcych i specjalistycznym wykształceniem. Centrum AGS w Warszawie planuje zatrudnić 100 osób, głównie profesjonalistów z wykształceniem informatycznym i ekonomicznym. W kolejnych latach zapowiadany jest dalszy rozwój centrum. Główne obszary specjalizacji AGS w Warszawie to IT (specjaliści ERP, analitycy, inżynierowie infrastruktury IT i big data), HR (specjaliści administracji personalnej specjaliści od naliczania wynagrodzeń), finanse i obsługa klienta.


- Zdecydowaliśmy się na Warszawę, ze względu na to, że jest to miasto z dobrą infrastrukturą i dostępną pulą talentów– wyjaśnia Michał Kasprzyk, Head Regional Hub w Alcon Global Services.– Chcemy być blisko biznesu, dlatego zależało nam również na kolokacji centrum z częścią komercyjną, a ta znajduje się właśnie w Warszawie.


Źródło: Alcon

28.07.2020


Tagi: centrum zaawansowanych usług biznesowych, Alcon Global Services, biurowiec, New City


SPOTKANIA BIZNESOWE

ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...