ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Bookowska 18 w Poznaniu

wykres


Pomiędzy ulicami Bukowską i Grunwaldzką, w samym centrum Poznania, powstanie najnowszy projekt grupy Unidevelopment, reprezentowanej na poznańskim rynku przez spółkę Monday Development. Bookowska 18 to położona pośród zieleni inwestycja, na którą złożą się dwa czteropiętrowe budynki. Łącznie znajdzie się w nich 170 mieszkań. Kameralne osiedle powstanie na tyłach historycznej Willi Flora.


Projekt mieszkaniowy Bookowska 18 realizowany jest w samym centrum tętniącego życiem miasta. Łączy w sobie atuty miejskiego życia z sąsiedztwem enklawy zieleni, jaką stanowi kameralny park będący integralną częścią inwestycji. Nowe budynki zostały zaprojektowane z jednej strony w zgodzie z otaczającą je architekturą, z drugiej zaś tak, by zachować bardzo cenne przyrodniczo i historycznie założenie ogrodowe przy Willi Flora.


Nie bez znaczenia jest też najbliższe otoczenie inwestycji. Bookowska 18 nie graniczy z inną zabudową mieszkalną. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się zabytkowe budynki: Willa Flora, renomowane I Liceum Ogólnokształcące czyli popularny „Marcinek“ oraz budynek starego kasyna.


Autorem projektu Bookowska 18 jest Studio Lisiak z Poznania, a generalnym wykonawcą inwestycji będzie notowana na giełdzie firma Unibep.


Projekt osiedla zakłada realizację dwóch czteropiętrowych budynków posadowionych na wspólnej hali garażowej. Powstanie tu łącznie 170 mieszkań. W ofercie dewelopera znajdą się lokale w wersji od 1 do 4 pokoi i powierzchni od 32 do 99 m kw. Warto zaznaczyć, że wszystkie mieszkania na wyższych kondygnacjach zaprojektowane zostały z balkonami lub tarasami, a do lokali położonych na parterze przynależeć będą ogródki o powierzchni nawet 125 m kw. Inwestycja będzie mieć charakter zamknięty z ochroną i kontrolą dostępu. Prócz części mieszkalnej na parterze budynku od strony ul. Bukowskiej zaprojektowano lokale handlowo-usługowe.


Źródło: Monday Development

04.08.2020


Tagi: projekt mieszkaniowy Bookowska 18, Poznań


SPOTKANIA BIZNESOWE

ZARZĄDZANIE ZADANIAMI - APLIKACJA

giełda

PlanRadar wchodzi na polski rynek. Aplikacja pozwala na zdalne, a jednocześnie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

foto

Zadanie, które Galderma Polska powierzyła firmie Kinnarps dotyczyło zaprojektowania...