ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Poznańska firma Scallier rozwija sieć parków handlowych w Rumunii

wykres


Funshop Park to nowa sieć parków handlowych, która powstaje w małych i średnich rumuńskich miastach. Do 2022 roku zostanie oddanych do użytku 6 obiektów o łącznej powierzchni wynajmowalnej 40 000 mkw. Trwają prace nad przygotowaniem kolejnych inwestycji. Projekty realizuje poznańska firma Scallier, która od blisko dekady działa na polskim rynku i specjalizuje się w zarządzaniu inwestycjami w sektorze małych i średnich obiektów handlowych.


Funshop Park to kompaktowe obiekty dopasowane do potrzeb lokalnych społeczności. Stąd cechą charakterystyczną tych projektów będzie zróżnicowana oferta gastronomiczna i usługowa, ponieważ rumuńscy klienci tego oczekują. To między innymi odróżnia polskie parki od tych realizowanych w Rumunii – mówi Wojciech Jurga, Partner Zarządzający w Scallier odpowiedzialny za rozwój firmy na rumuńskim rynku.


- Zdecydowaliśmy się realizować projekty w Rumunii ze względu na podobieństwa tego rynku do Polski, a także szczególny moment, w którym ten kraj obecnie się znajduje. Rumunia jest w miejscu, w którym Polska była około 10 lat temu. Rośnie zasobność portfeli mieszkańców, a oferta nowoczesnych powierzchni handlowych jest bardzo ograniczona. W wielu miastach, w których mieszka kilkadziesiąt tysięcy osób, takich powierzchni nie ma w ogóle – podkreśla Wojciech Jurga. Nie bez znaczenia jest także sytuacja związana z epidemią, która zmienia rynkowe uwarunkowania. Dynamicznie rozwija się handel internetowy oraz projekty względem niego komplementarne, które odpowiadają na oczekiwania konsumentów i umożliwiają zrobienie zakupów w szybki i wygodny sposób - dodaje.


Specjaliści Scallier prowadzą już zaawansowane rozmowy w sprawie wynajmu powierzchni w Parkach z polskimi sieciami handlowymi. Aktywnie też zachęcamy wszystkich innych najemców chcących rozwijać swoją sieć sprzedaży w Rumunii. Naszą ambicją jest stworzenie środowiska bardzo dobrze dopasowanego do potrzeb i oczekiwań mieszkańców rumuńskich małych i średnich miast oraz wymagań międzynarodowych sieci handlowych – podsumowuje Wojciech Jurga.Źródło: Scallier

19.08.2020


Tagi: parki handlowe, Funshop Park, Rumunia


SPOTKANIA BIZNESOWE

ZARZĄDZANIE ZADANIAMI - APLIKACJA

giełda

PlanRadar wchodzi na polski rynek. Aplikacja pozwala na zdalne, a jednocześnie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

foto

Zadanie, które Galderma Polska powierzyła firmie Kinnarps dotyczyło zaprojektowania...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...