ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Wyniki finansowe ATAL za I półrocze

wykres


ATAL, ogólnopolski deweloper – po wydaniu 1 240 lokali w pierwszej połowie 2020 roku wygenerował skonsolidowane przychody na poziomie 455,7 mln zł. W tym okresie sprawozdawczym wynik netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 51,1 mln zł.


Tegoroczny harmonogram budów i kalendarz przekazań zakładają najwięcej wydań lokali w III i IV kwartale. Oznacza to, że w ostatnich sześciu miesiącach bieżącego roku rozpoznać w przychodach będzie można znaczącą liczbę mieszkań, lokali usługowych i inwestycyjnych – potencjał przekazań w drugim półroczu 2020 roku wynosi ponad 2 tys. lokali. Warto jednak dodać, że ostateczny wynik w znacznym stopniu uwarunkowany jest działaniem organów administracyjnych. Ze względu na sytuację epidemiologiczną czas uzyskiwania wszelkich decyzji wydłużył się, a czynnik administracyjny pozostaje największym wyzwaniem firm z branży deweloperskiej – mówi Zbigniew Juroszek, prezes ATAL.


W pierwszych sześciu miesiącach 2020 roku Spółka zakontraktowała 1 287 mieszkań (1 616 w analogicznym okresie roku ubiegłego), uwzględniając jednak podpisane umowy deweloperskie w kolejnych dwóch miesiącach ATAL do sierpnia b.r. odnotował kontraktację na poziomie aż 1759 umów. Jednocześnie na koniec sierpnia 2020 roku podpisanych jest 615 aktywnych umów rezerwacyjnych na nowe lokale mieszkalne z aktualnej oferty Spółki. Pomimo nadzwyczajnej sytuacji związanej z pandemią silnie wpływającej na panujące warunki gospodarcze i administracyjne, kontraktacja nowych umów jest na satysfakcjonującym, bardzo wysokim poziomie. Pierwotny rynek mieszkaniowy pozostaje stabilny, a sytuacja od strony popytowej niezmiennie jest zdrowa. Co potwierdza fakt, że największe i najbardziej doświadczone podmioty w sektorze deweloperskim uruchamiają kolejne inwestycje i notują rosnącą sprzedaż – mówi Zbigniew Juroszek, prezes ATAL.


Od początku 2020 roku ATAL wprowadził do sprzedaży w sumie 10 projektów – Nowe Miasto Jagodno III i ATAL City Square we Wrocławiu, kolejna faza ATAL Aleja Pokoju oraz Apartamentów Przybyszewskiego 64 w Krakowie, ATAL Bosmańska, Przystań Letnica II i Śląska 12 w Trójmieście, Apartamenty Drewnowska 43 IV i Nowe Miasto Polesie II w Łodzi oraz drugi etap gliwickiej inwestycji Apartamenty Karolinki. Na koniec czerwca br. oferta dewelopera to 4638 lokale.


Źródło: ATAL

03.09.2020


Tagi: deweloper, mieszkania, wyniki sprzedaży, wyniki finansowe


SPOTKANIA BIZNESOWE

ZARZĄDZANIE ZADANIAMI - APLIKACJA

giełda

PlanRadar wchodzi na polski rynek. Aplikacja pozwala na zdalne, a jednocześnie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

foto

Zadanie, które Galderma Polska powierzyła firmie Kinnarps dotyczyło zaprojektowania...