ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

LCP z pozwoleniem na budowę Emka Retail Park w Koszalinie

wykres


LCP Properties - właściciel koszalińskiej Galerii Emka, uzyskał właśnie prawomocne pozwolenie na rozbudowę Galerii Emka, która będzie rekreacyjno-handlowym uzupełnieniem istniejącej już galerii. Otwarcie rozbudowy planowane jest na pierwszą połowę 2022 roku.


Galeria Emka to pierwsze centrum handlowe w Koszalinie powstałe dokładnie 18 lat temu. W 2017 roku Grupa LCP Properties przebudowała i zmodernizowała 3-kondygnacyjny budynek mając w planach jego dalszą rozbudowę. Galeria Emka świetnie radzi sobie na lokalnym rynku zachowując 97% powierzchni najmu wynajętej i działającej pomimo panującej pandemii.


Właściciel Galerii Emka, Grupa LCP we wrześniu tego roku uzyskała prawomocne pozwolenie na budowę, na zaplanowany retail park, a obecnie prowadzony jest przetarg na generalnego wykonawcę.


Plany rozbudowy zakładają budowę 2-kondygnacyjnego budynku parku handlowego, o powierzchni prawie 10.000 m2 przeznaczonego na lokale usługowo-handlowe, z których ponad 2.000 m2 zajmie nowoczesny klub fitness, a kolejne 2.200 m2 kino z kilkoma salami projekcyjnymi, w tym dwoma premium. Komercjalizacją Emki zajmuje się firma Sierra Balmain Asset Management. Wynajęte jest już obecnie 55% powierzchni retail parku, a kolejne 3 umowy są w negocjacjach.


- W obecnych czasach tak duże przedsięwzięcie jest wyzwaniem, ale już dzisiaj możemy pochwalić się podpisaniem kilku umów w tym z kinem Helios, Just Gym czy marką Sinsay, która zajmie powierzchnię ponad 1200 m2 i będzie największym sklepem w regionie – mówi Agata Stańkowska, Associate Director z firmy Sierra Balmain Asset Management.


Po rozbudowie Galeria Emka wraz Retail Parkiem, będzie dysponować 850 miejscami parkingowymi łącznie.


- Pomimo panującej pandemii covid-19, nie zwalniamy tempa i dalej realizujemy nasze plany inwestycyjne. Liczymy na to, że rozbudowa Emki zacznie się w tym roku. Obecnie nasze działania skupiają się na komercjalizacji Galerii. Dążymy do tego, aby Emka była atrakcyjna w skali regionu - zarówno dla mieszkańców Koszalina, a także dla turystów. LCP planuje dalszą ekspansję: budowę i zakup retail parków oraz małych obiektów handlowych - podkreśla Krystian Modrzejewski, Dyrektor Zarządzający LCP Properties na Polskę.


Źród6o: LCP Group

29.09.2020


Tagi: Galeria Emka, Retail Park, budowa


SPOTKANIA BIZNESOWE

ZARZĄDZANIE ZADANIAMI - APLIKACJA

giełda

PlanRadar wchodzi na polski rynek. Aplikacja pozwala na zdalne, a jednocześnie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

foto

Zadanie, które Galderma Polska powierzyła firmie Kinnarps dotyczyło zaprojektowania...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...