ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Grupa Archicom po trzech kwartałach wypracowała 397 mln przychodów i 95 mln zysku netto

wykres


Przychody Grupy wyniosły 397 mln, a marża brutto ze sprzedaży osiągnęła 29,8% Zysk operacyjny EBIT był wyższy o 20% r/r. Po trzech kwartałach przekazano 985 i sprzedano 854 lokali. W ofercie deweloper posiada 1.448 mieszkań i 6.800 w banku ziemi.


- Kolejny kwartał z rzędu Grupa Archicom osiągnęła bardzo zadowalający poziom przychodów, które na koniec września wyniosły blisko 400 mln zł. Wysoki poziom EBIT 134,4 mln zł przybliża nas do prognozowanego wyniku 170 – 190 milionów zł. Cały czas utrzymujemy też satysfakcjonujący poziom marży brutto w wysokości ok. 30% – mówi Tomasz Ślęzak, członek zarządu Archicom – Jesteśmy zadowoleni z naszych tegorocznych rezultatów. Bardzo trafnie czytamy zmiany rynkowe wyprzedzając nastroje i oczekiwania klientów. W październiku przekonaliśmy do naszej oferty ponad 150 nabywców, co jest najlepszym wynikiem od ostatnich 12 miesięcy. Widzimy, że październikowe uzupełnienie oferty o ponad pięćset lokali było bardzo dobrą decyzją: klienci doceniają wiarygodność marki i ufają ugruntowanej pozycji Archicomu. Ponad 1.000 sprzedanych lokali do końca października gwarantuje dobre wyniki w kolejnych kwartałach wraz z przekazaniami własności sprzedanych mieszkań.


Do końca września Archicom przekazał klientom aktami notarialnymi 985 lokali, w tym aż 291 w samym trzecim kwartale. Największy udział w tej liczbie miały inwestycje Forma (111 lokali), Czwarty Wymiar (58 lokali) i Olimpia Port (39 lokali). Znacząca ilość pozostałych przekazań planowana jest do podpisania w ostatnich dwóch miesiącach roku. Grupa podtrzymuje cel w zakresie aktów notarialnych na poziomie 1.400- 1.600.


- Konsekwentnie realizujemy naszą politykę w zakresie przychodowym i kosztowym. Dobra sytuacja finansowa Grupy jest efektem przemyślanej strategii. Zdrowe finansowanie i bezpieczna struktura długu zapewnia nam stabilność działania, nawet w tych trudnych warunkach rynkowych. Wywiązujemy się zarówno z deklaracji złożonych naszym klientom, jak również ze zobowiązań wobec inwestorów. Dowodem tego jest zarekomendowana w październiku wypłata zaliczki dla akcjonariuszy na poczet dywidendy za 2020 rok – mówi Artur Więznowski, członek zarządu ds. finansowych.


Źródło: Archicom

18.10.2020


Tagi: deweloper, mieszkania, wyniki sprzedaży, wyniki finansowe


BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

giełda

Polska firma AXI IMMO Group od 11 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości komercyjnych...

ZARZĄDZANIE ZADANIAMI - APLIKACJA

giełda

PlanRadar wchodzi na polski rynek. Aplikacja pozwala na zdalne, a jednocześnie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

foto

Zadanie, które Galderma Polska powierzyła firmie Kinnarps dotyczyło zaprojektowania...