ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Grupa Archicom po trzech kwartałach wypracowała 397 mln przychodów i 95 mln zysku netto

wykres


Przychody Grupy wyniosły 397 mln, a marża brutto ze sprzedaży osiągnęła 29,8% Zysk operacyjny EBIT był wyższy o 20% r/r. Po trzech kwartałach przekazano 985 i sprzedano 854 lokali. W ofercie deweloper posiada 1.448 mieszkań i 6.800 w banku ziemi.


- Kolejny kwartał z rzędu Grupa Archicom osiągnęła bardzo zadowalający poziom przychodów, które na koniec września wyniosły blisko 400 mln zł. Wysoki poziom EBIT 134,4 mln zł przybliża nas do prognozowanego wyniku 170 – 190 milionów zł. Cały czas utrzymujemy też satysfakcjonujący poziom marży brutto w wysokości ok. 30% – mówi Tomasz Ślęzak, członek zarządu Archicom – Jesteśmy zadowoleni z naszych tegorocznych rezultatów. Bardzo trafnie czytamy zmiany rynkowe wyprzedzając nastroje i oczekiwania klientów. W październiku przekonaliśmy do naszej oferty ponad 150 nabywców, co jest najlepszym wynikiem od ostatnich 12 miesięcy. Widzimy, że październikowe uzupełnienie oferty o ponad pięćset lokali było bardzo dobrą decyzją: klienci doceniają wiarygodność marki i ufają ugruntowanej pozycji Archicomu. Ponad 1.000 sprzedanych lokali do końca października gwarantuje dobre wyniki w kolejnych kwartałach wraz z przekazaniami własności sprzedanych mieszkań.


Do końca września Archicom przekazał klientom aktami notarialnymi 985 lokali, w tym aż 291 w samym trzecim kwartale. Największy udział w tej liczbie miały inwestycje Forma (111 lokali), Czwarty Wymiar (58 lokali) i Olimpia Port (39 lokali). Znacząca ilość pozostałych przekazań planowana jest do podpisania w ostatnich dwóch miesiącach roku. Grupa podtrzymuje cel w zakresie aktów notarialnych na poziomie 1.400- 1.600.


- Konsekwentnie realizujemy naszą politykę w zakresie przychodowym i kosztowym. Dobra sytuacja finansowa Grupy jest efektem przemyślanej strategii. Zdrowe finansowanie i bezpieczna struktura długu zapewnia nam stabilność działania, nawet w tych trudnych warunkach rynkowych. Wywiązujemy się zarówno z deklaracji złożonych naszym klientom, jak również ze zobowiązań wobec inwestorów. Dowodem tego jest zarekomendowana w październiku wypłata zaliczki dla akcjonariuszy na poczet dywidendy za 2020 rok – mówi Artur Więznowski, członek zarządu ds. finansowych.


Źródło: Archicom

18.10.2020


Tagi: deweloper, mieszkania, wyniki sprzedaży, wyniki finansowe


CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

foto

Operator płatności Tpay to polska dynamiczna firma z branży fintechowej, która w nowej siedzibie...

ZARZĄDZANIE ZADANIAMI - APLIKACJA PLAN RADAR

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

giełda

Polska firma AXI IMMO Group od 11 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości komercyjnych...