ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Wyniki finansowe Lokum Deweloper po trzech kwartałach 2020 roku

wykres


W ciągu trzech pierwszych kwartałów 2020 r. Grupa Lokum Deweloper wypracowała 135,0 mln zł przychodu, czyli o 36% mniej niż w analogicznym okresie 2019 r. Zysk netto wyniósł 21,7 mln zł w porównaniu do 47,6 mln zł rok wcześniej. Wynik finansowy to pochodna poziomu przekazań, który jest zgodny z harmonogramem realizacji inwestycji. Do końca września Grupa wydała klientom 311 lokali, wobec 538 w roku ubiegłym.


Średnia marża brutto ze sprzedaży lokali w III kwartale 2020 r. wyniosła 32,2% i jest o 4 punkty procentowe niższa r/r. Rentowność netto w raportowanym okresie osiągnęła poziom 16,1% (-6,5 p.p. r/r). Na koniec września 2020 r. Grupa posiadała 85 mln zł środków pieniężnych, a zadłużenie finansowe netto wyniosło 166 mln zł. W październiku 2020 r. Grupa wyemitowała obligacje serii G o wartości 35 mln zł.


- Mimo trwającej pandemii trzeci kwartał kończymy z dobrymi wynikami finansowymi i wzrostem sprzedaży. Od czerwca odnotowujemy również rosnące zainteresowanie klientów naszą ofertą, którą w tym roku uzupełniliśmy o dwie nowe inwestycje we Wrocławiu – mówi Bartosz Kuźniar, prezes zarządu Lokum Deweloper. – Dzięki wdrożeniu odpowiednich procedur bezpieczeństwa nasza działalność przebiega bez zakłóceń, zarówno jeśli chodzi o kontakt z klientami oraz podpisywanie umów, jak i realizację rozpoczętych inwestycji. Zgodny z planem jest również poziom przekazań lokali w ukończonych projektach – dodaje prezes Kuźniar.


Po trzech kwartałach 2020 r. Grupa odnotowała 25% wzrost sprzedaży w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Do końca września zakontraktowano 294 lokale, z czego aż 206 umów podpisano w najlepszym pod względem sprzedaży trzecim kwartale. Poprawa wyników sprzedaży jest efektem rozbudowania oferty Grupy. We wrześniu trafiło do niej 107 mieszkań w nowej inwestycji Lokum Verde we Wrocławiu. W tym samym miesiącu rozpoczęła się też budowa 462 lokali w etapach I-III inwestycji Lokum Porto. Na koniec trzeciego kwartału 2020 r. oferta Grupy obejmowała 1107 mieszkań, a w realizacji było 1355 lokali. W ubiegłym roku dane te wynosiły odpowiednio: 261 i 840 sztuk.


Pod koniec września Grupa rozpoczęła przekazywanie klientom apartamentów w ukończonej inwestycji Lokum Villa Nova we Wrocławiu. Do końca III kwartału potencjał rozpoznań na bieżący rok został zrealizowany w 79% (417 lokali zostało rozpoznanych oraz objętych umowami deweloperskimi, przedwstępnymi i rezerwacyjnymi).


Grupa Lokum Deweloper dysponuje bogatym bankiem ziemi, który pozwala na realizację prawie 12 tys. lokali. W raportowanym okresie Grupa zawarła aneksy do przedwstępnych umów nabycia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowych we Wrocławiu, określające nowe terminy finalizacji transakcji. W przypadku nieruchomości przy ul. Lothara Herbsta ostateczna data została ustalona na dzień 30.06.2021 r., w przypadku nieruchomości przy al. Poprzecznej – na dzień 31.12.2022 r.


Źródło: Lokum Deweloper

30.10.2020


Tagi: deweloper, mieszkania, wyniki sprzedaży, wyniki finansowe


CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

foto

Operator płatności Tpay to polska dynamiczna firma z branży fintechowej, która w nowej siedzibie...

ZARZĄDZANIE ZADANIAMI - APLIKACJA PLAN RADAR

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

giełda

Polska firma AXI IMMO Group od 11 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości komercyjnych...