ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Dimitris Raptis

foto

Globalworth informuje, że Dimitris Raptis zostaje wyłącznym dyrektorem generalnym Grupy (CEO). Ioannis Papalekas rezygnuje ze stanowiska dyrektora generalnego firmy z dniem 15 grudnia 2020 roku.


Dimitris Raptis będzie kierował doskonałym zespołem zarządzającym Globalworth składającym się z doświadczonych profesjonalistów, z których wielu rozwinęło się w organizacji i było w dużej mierze odpowiedzialnych zarówno za dotychczasowe sukcesy firmy, jak i za to, jak dobrze sobie radziła w ciągu ostatnich burzliwych miesięcy.


Dimitris Raptis (45) jest doświadczonym liderem biznesowym z 25-letnim stażem pracy w sektorach usług finansowych i nieruchomości. Od marca 2020 pełni rolę Co-CEO w Globalworth. Dołączył do firmy w momencie jej powstania w 2012 roku, obejmując stanowisko zastępcy CEO i dyrektora ds. inwestycji. W ramach tej funkcji był zaangażowany w większość działań spółki, a jego głównymi obszarami odpowiedzialności były inwestycje oraz pozyskiwanie kapitału, a także od 2017 roku nadzór nad Globalworth Poland, czyli polską działalnością grupy. W tym okresie także nadzorował przejęcia i inwestycje deweloperskie o łącznej wartości 2,7 mld euro (w tym przejęcie przez inwestorów prywatnych notowanej w obrocie publicznym spółki portfelowej, przekształconej później w Globalworth Poland). Ponadto nadzorował pozyskanie 5 mld euro kapitału equity i kapitału dłużnego, które zasiliły wzrost Globalworth – od portfela aktywów wartości 53 mln euro w 2013 roku, kiedy firma była notowana w segmencie AIM giełdy w Londynie, do ponad 3 mld euro obecnie. W rezultacie grupa stała się największym inwestorem wynajmującym powierzchnie biurowe w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Powołanie Dimitrisa Raptisa na stanowisko dyrektora generalnego jest częścią procesu ewolucji grupy w ostatnich latach, kiedy stopniowo dokonuje ona przejścia od odnoszącego sukcesy dewelopera biurowego z siedzibą w Rumunii do uznanego i renomowanego międzynarodowego inwestora instytucjonalnego i zarządcy aktywami.


Przed wejściem w szeregi firmy Globalworth Dimitris Raptis przez 16 lat pracował w Deutsche Banku – przez większość tego czasu jako starszy członek grupy zarządzającej instytucjami nieruchomościowymi w ramach oddziału Deutsche Bank Asset and Wealth Management („RREEF”). W latach 2008-2012 był dyrektorem zarządzającym i szefem działu zarządzania portfelem inwestycyjnym w Europie w RREEF Opportunistic Investments – pionie private equity Deutsche Banku inwestującym w nieruchomości.


Dimitris Raptis posiada stopień licencjacki pierwszej klasy z wyróżnieniem w dziedzinie bankowości i finansów międzynarodowych z Cass Business School w Londynie.


Źródło: Globalworth

16.12.2020


Tagi: Dimitris Raptis, CEO, dyrektor generalny Grupy


BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

giełda

Polska firma AXI IMMO Group od 11 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości komercyjnych...

ZARZĄDZANIE ZADANIAMI - APLIKACJA

giełda

Pandemia koronawirusa gwałtownie przyspieszyła rozwój rynku aplikacji skierowanych...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

Biuro Inwestycji Kapitałowych w 2020 roku podpisało umowy najmu na ponad 22 tys. m2...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

foto

Zadanie, które Galderma Polska powierzyła firmie Kinnarps dotyczyło zaprojektowania...