ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

ING Tech Poland przeniesie się do Global Office Park

wykres


ING Tech Poland wynajęło 16,6 tys. mkw. w realizowanym przez Cavatina Holding wielofunkcyjnym kompleksie Global Office Park w Katowicach. Najemcę w tej transakcji reprezentowała firma doradcza JLL.


Katowice to główna siedziba firmy ING Tech Poland – dostawcy kompleksowych usług IT oraz usług biznesowych, wspierającego proces transformacji cyfrowej ING na całym świecie. W Katowicach oraz w Warszawie pracuje wciąż rozwijający się zespół liczący łącznie ponad 1800 osób. Według planów, do końca 2021 roku firma ma zatrudnić kolejne 1500 osób.


W ramach zawartej jeszcze w grudniu 2020 r. umowy ING Tech Poland wykorzysta 14,5 tys. mkw. na przestrzeń do pracy dla swoich zespołów, a na ponad 2 tys. mkw. powstanie „Gravity Point” – strefa ogólnodostępna dla społeczności Katowic, z której będą mogli korzystać zarówno pracownicy, jak i osoby z zewnątrz. Podobne rozwiązanie sprawdziło się już w głównej siedzibie ING w Amsterdamie, gdzie w ten sposób powstało środowisko sprzyjające współpracy pomiędzy biznesem, uczelniami i lokalnymi przedsiębiorstwami. Przeprowadzka ING Tech Poland do jednej z dwóch wież kompleksu Global Office Park, która zyska nową nazwę ING Tower, zaplanowana jest na lipiec 2022 r.


Inwestycja typu mixed-use Global Office Park realizowana przez Cavatina Holding dostarczy na katowicki rynek biurowy ponad 59 tys. mkw. nowoczesnych powierzchni, z czego ponad 40% jest już wynajęte. Transakcja jest ważnym sygnałem popytu i potencjału rynku katowickiego i szerzej – odporności rynków regionalnych na wyzwania minionego roku. To również wskazówka dla całej branży biurowej oraz recepta Cavatiny na biznes, czyli proponowanie wielofunkcyjnych, bardzo dobrze zlokalizowanych obiektów, z możliwością przystosowania do potrzeb najemcy, ze strefą otwartą na miasto i jego społeczność, z rozbudowaną funkcją mieszkalną.


W ramach wielofunkcyjnego kompleksu realizowanego przez Cavatina Holding powstanie łącznie niemal 90 tys. mkw. przestrzeni do pracy, mieszkania i rekreacji. Charakterystyczne trzy wieże Global Office Park, powstające u zbiegu ulic Mickiewicza i Dąbrówki w Katowicach wzbogacą miasto o kolejny oryginalny projekt architektoniczny.


Dwie wieże biurowe wraz z najmniejszym budynkiem C dostarczą łącznie ok. 59 tys. mkw. powierzchni klasy A, natomiast wieża mieszkaniowa zagwarantuje 670 mieszkań o zróżnicowanych metrażach. 100-metrowe wieże będą osadzone na wspólnym 5-kondygnacyjnym podium, w którym znajdą miejsce lokale gastronomiczne i usługowe. Dzięki zastosowanym energooszczędnym i ekologicznym rozwiązaniom, budynki biurowe należące do kompleksu będą spełniały wymogi certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent. Ponadto, w obliczu pandemii, firma postanowiła zapewnić najemcom i użytkownikom swoich obiektów poczucie pełnego bezpieczeństwa, wdrażając w swoich projektach biurowych rozwiązania odpowiadające wymogom najnowszego standardu International Building Institute – WELL Health-Safety Rating. Certyfikat ten przyznawany jest powierzchniom biurowym, które zapewniają minimalizację ryzyka przenoszenia chorób, a także tworzenie bezpiecznych, sprzyjających dobremu zdrowiu miejsc pracy.


Umowa ta daje mocny sygnał, że mimo pandemii polski rynek biurowy sprzyja rozwojowi firm z sektora usług dla biznesu. Przykładem są Katowice, które w trzecim kwartale ubiegłego roku znajdowały się na drugim miejscu, za Warszawą, pod względem aktywności deweloperów, odpowiadając za 15% powierzchni znajdującej się w budowie. Nowe projekty biurowe są napędzane zwłaszcza przez firmy z branży IT, nowoczesnych technologii i usług biznesowych, które między styczniem a wrześniem 2020 r. odpowiadały za 77% popytu na biura w mieście.


Katowice są aktualnie szóstym co do wielkości i wciąż szybko rosnącym rynkiem lokalnym z bazą niemal 560 tys. mkw. powierzchni biurowych i najniższym współczynnikiem pustostanów (7%).


Źródło: JLL

12.01.2021


Tagi: Global Office Park, najemca


BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

giełda

Polska firma AXI IMMO Group od 11 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości komercyjnych...

ZARZĄDZANIE ZADANIAMI - APLIKACJA

giełda

Pandemia koronawirusa gwałtownie przyspieszyła rozwój rynku aplikacji skierowanych...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

Biuro Inwestycji Kapitałowych w 2020 roku podpisało umowy najmu na ponad 22 tys. m2...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

foto

Zadanie, które Galderma Polska powierzyła firmie Kinnarps dotyczyło zaprojektowania...