ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Rekordowa sprzedaż mieszkań FB Antczak w 2020 roku

wykres


Ponad pół tysiąca jednostek mieszkalnych sprzedała Firma Budowlana Antczak w 2020 roku. To wynik istotnie wyższy niż w roku poprzednim. – Rok 2021 i lata kolejne będą sprzyjać realizacji inwestycji mieszkaniowych także w mniejszych ośrodkach miejskich. To dla nas szansa na jeszcze bardziej dynamiczny wzrost – deklaruje Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.


FB Antczak podsumowała rok 2020 na rynku mieszkaniowym. W ramach realizacji własnego portfolio deweloperskiego Grupa zakończyła budowę łącznie 616 mieszkań i domów. W przypadku 518 jednostek przeniesiono już własność lokali na klientów. Duża część pozostałych 98 jednostek została zarezerwowana i oczekuje na finalizację sprzedaży.


– Największy udział w wolumenie naszej sprzedaży miały stołeczne inwestycje: Ryżowa Park (139 mieszkań), Cicha Łąka (89 mieszkań) oraz Bluszczowe Wille (40 domów). Bardzo silny pozostaje nasz rodzimy rynek wielkopolski – w Kaliszu sprzedaliśmy łącznie 133 mieszkania w ramach inwestycji Nowy Korczak i Łódzka 7, 48 apartamentów i domów w ramach inwestycji Panorama Park II oraz Botaniczna House, a także 31 mieszkań w ramach inwestycji Kaliska Park w Turku. Podpisaliśmy również 38 umów sprzedaży domów powstających na osiedlu 7 Klonów w Łodzi i rozpoczęliśmy proces zawierania umów rezerwacyjnych na mieszkania powstające w ramach rozpoczętej niedawno inwestycji Ziębicka 14 w Poznaniu – wylicza Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.


Dodatkowo, pełniąc rolę generalnego wykonawcy dla wiodących deweloperów na rynku mieszkaniowym, FB Antczak wybudowała także ponad 480 jednostek w ramach inwestycji Diasfera Łódzka, Rezydencja Niechorze oraz Malta Wołkowyska w Poznaniu. Łącznie – działając w sektorze deweloperskim oraz generalnego wykonawstwa – Grupa zakończyła rok 2020 z ponad 1,1 tys. oddanych jednostek mieszkalnych.


– Za nami kolejny bardzo dobry rok, w którym nie tylko zwiększyliśmy wolumen sprzedanych klientom oraz oddanych inwestorom mieszkań, ale też wzmocniliśmy dywersyfikację Grupy w kluczowych segmentach. Jako deweloper, generalny wykonawca i inwestor, rozwijamy się zarówno w segmencie nieruchomości mieszkaniowych, jak i komercyjnych. Inwestujemy w naszą obecność w największych polskich miastach, nie zapominając jednocześnie o mniejszych, ale silnie zurbanizowanych ośrodkach miejskich ze stale rozwijającymi się rynkami pracy. Udział tych ośrodków będzie się zwiększać w najbliższych latach, m.in. z uwagi na dostępność atrakcyjnych gruntów, rosnącą rolę pracy zdalnej oraz zmieniające się potrzeby klientów. Trwająca pandemia dodatkowo wzmocniła oberwane przez nas trendy na rynku mieszkaniowym – dodaje Marcin Antczak.


Źródło: FB Antczak

14.01.2021


Tagi: deweloper, mieszkania, wyniki sprzedaży, wyniki finansowe


CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

foto

Operator płatności Tpay to polska dynamiczna firma z branży fintechowej, która w nowej siedzibie...

ZARZĄDZANIE ZADANIAMI - APLIKACJA PLAN RADAR

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

giełda

Polska firma AXI IMMO Group od 11 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości komercyjnych...