ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Heimstaden kupuje Moko Botanikę, Studio Okęcie oraz jeden z budynków Unique Tower

wykres


Szwedzka spółka Heimstaden Bostad, po wejściu na rynek polski w grudniu zeszłego roku, powiększa swoje portfolio w sektorze lokali mieszkalnych przeznaczonych na wynajem. Dziś firma podpisała umowę kupna ze spółką deweloperską Marvipol. W jej ramach Heimstaden przejmie trzy nowe inwestycje: Moko Botanika na Służewcu, Studio Okęcie na Włochach oraz budynku D wolskiego kompleksu Unique Tower.


Dzięki nim oferta Heimstaden zostanie rozszerzona o 647 nowoczesnych lokali na wynajem z opcją zakupu kolejnych 60 mieszkań. Projekty zlokalizowane na Woli i Służewcu są już na etapie budowy. Pierwsze mieszkania powinny być gotowe na jesieni tego roku. Pozostała część zostanie oddana w 2022 roku.


– W grudniu zeszłego roku ogłosiliśmy nasze pierwsze przejęcie na terenie Polski i wskazywaliśmy na potencjalną dalszą ekspansję. Dziś realizujemy tę obietnicę – mówi Stanislav Kubáček, który kieruje w Heimstaden zespołem odpowiedzialnym za przejęcia w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i w Niemczech. – Polska jawi nam się jako bardzo atrakcyjny rynek. Obecnie mamy tu prawie 1350 mieszkań w budowie przeznaczonych na wynajem i rozglądamy się za kolejnymi okazjami. W naszym podejściu ważne jest, aby mieć kontrolę nad projektem i wyposażeniem lokali oraz powierzchni wspólnych, dlatego też wolimy inwestować w całe budynki przeznaczone na wynajem.


Heimstaden Bostad kupił nowe projekty za kwotę 380,9 mln euro od polskiego dewelopera, notowanej na giełdzie spółki Marvipol, której roczna sprzedaż na rynku polskim sięga 1000 mieszkań. Marvipol (co jest standardem w przypadku tego typu transakcji) zrealizuje budowę w formule pod klucz. W efekcie Heimstaden Bostad zyska na przestrzeni najbliższych dwóch lat ponad 647 nowoczesnych mieszkań i 11 lokali usługowych o łącznej powierzchni do wynajęcia przekraczającej 30 000 m2, a także 591 miejsc parkingowych. Umowa przewiduje także możliwość zakupu przez Heimstaden Bostad kolejnych 60 mieszkań w inwestycji na Służewcu. Przyszli najemcy będą mogli wynająć mieszkania o różnej powierzchni – od kawalerek po mieszkania trzypokojowe.


– Mamy niesłabnący apetyt na inwestycje w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, ale nigdzie nie można prowadzić działalności bez dobrego wsparcia ze strony miejscowych partnerów. Tym bardziej cieszymy się, że udało nam się znaleźć wspaniałego eksperta z sektora deweloperskiego i zaufanego partnera, jakim jest spółka Marvipol. Jesteśmy przekonani, że będziemy mogli dalej rozwijać naszą współpracę na rynku polskim – komentuje Stanislav Kubácek.


Heimstaden planuje powołać polski zespół, który będzie zarządzał portfelem nieruchomości mieszkaniowych w kraju, gwarantując jednocześnie jakość usług świadczonych przyszłym najemcom. Spółka pracuje również nad kolejnymi projektami w innych większych miastach w Polsce, ale również w sąsiednich Czechach, skąd w zeszłym roku rozpoczęła swoją ekspansję na rynek Europy Środkowej, a obecnie wynajmuje tam 43 000 mieszkań.


Heimstaden Bostad to jedna z największych spółek zajmujących się wynajmem lokali mieszkalnych w Europie, w branży od 1998 roku. Podstawą jej działalności jest długoterminowy wynajem mieszkań i innych nieruchomości mieszkalnych. Obecnie firma jest właścicielem ponad 100 000 lokali mieszkalnych w Norwegii, Szwecji, Danii, Holandii, Niemczech, Polsce i Czechach. Odzwierciedleniem wizji spółki jest oferta mieszkań przeznaczonych na długoterminowy wynajem, realizowana w ramach koncepcji tzw. Przyjaznych Domów (Friendly Homes).


– Chcemy zapewnić naszym najemcom wysokiej jakości lokale mieszkalne, ale również rozbudowywać infrastrukturę wokół ich domów. Ogłoszony dziś projekt, który będzie realizowany w Warszawie, umożliwi nam realizację tego celu. Stworzymy wspólny ogród i plac zabaw, lokale usługowe, a nawet supermarket i główną recepcję – opowiada Stanislav Kubáček o projektach realizowanych na warszawskiej Woli, Służewcu i we Włochach.


Przy transakcji spółka Heimstaden Bostad korzystała z doradztwa Dentons (kwestie prawne), Deloitte (kwestie podatkowe), Arcadis (kwestie techniczne), Leach & Partners (kwestie operacyjne) oraz CBRE (kwestie handlowe).Źródło: Heimstaden Bostad i Marvipol Development

27.01.2021


Tagi: projekty mieszkaniowe, transakcja, Marvipol


BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

giełda

Polska firma AXI IMMO Group od 11 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości komercyjnych...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

Biuro Inwestycji Kapitałowych w 2020 roku podpisało umowy najmu na ponad 22 tys. m2...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Roquette jest światowym liderem w dziedzinie wykorzystania składników...

ZARZĄDZANIE ZADANIAMI - APLIKACJA

giełda

Digitalizacja sektora budowlanego jest nieuchronna...