ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

Definiowanie środowiska pracy na nowo

wykres


Wraz ze zmianami społecznymi zmienia się też sposób, w jaki postrzegamy pracę i biura, z których korzystamy. Ze względu na pandemię COVID-19 wiele osób pracowało z domu, niezależnie od własnych chęci, warunków, czy stopnia swojego przygotowania. Tę sytuację określa się mianem globalnego eksperymentu dotyczącego pracy zdalnej, którego efekty zaczynają być widoczne. Dzięki rozmowom ze specjalistami z całej Europy, Kinnarps określił wyzwania, potrzeby i możliwości, jakie stwarza nowa rzeczywistość – i przedstawia je w swoim raporcie pt. Definiowanie środowiska pracy na nowo.


Podczas pandemii stanęliśmy przed bezprecedensowymi wyzwaniami. Zapewniło to nam wgląd w przyszłość biur i metod pracy. Nasze rozmowy z ekspertami potwierdziły, że najbardziej brakuje pracownikom na całym świecie, bezpośrednich relacji i kontaktów z innymi ludźmi . Widzimy wyraźnie, że biuro przyszłości będzie traktowane bardziej jako miejsce spotkań i współpracy. Jednakże potrzebujemy w biurach również możliwości realizacji indywidualnych zadań w skupieniu. Ważne jest, aby każde biuro powstawało zgodnie z potrzebami danej firmy – mówi Dan Molander, dyrektor ds. sprzedaży w Kinnarps.


Co nowa rzeczywistość oznacza dla biur?


Chociaż niektóre organizacje i osoby indywidualne z sukcesem poradziły sobie z pracą zdalną, to wygląda na to, że w przyszłości upowszechni się bardziej elastyczne podejście do niej. Wraz z nim pojawią się nowe wymagania dotyczące sposobów pracy i tworzenia przestrzeni biurowych. Przy pracy zdalnej 2–3 dni w tygodniu posiadanie własnego biurka nie jest opłacalnym rozwiązaniem. Ponadto niektórzy mogą przychodzić do biura, aby współpracować, a inni, aby skupić się na swoich zadaniach, co stwarza konieczność uwzględnienia w przestrzeni różnych typów aranżacji do różnych zadań. Kinnarps posada bogate doświadczenie w tworzeniu strategii środowiska pracy, które obejmuje ponad 200 analiz przeprowadzonych w całej Europie.


Jesteśmy przekonani, że kluczową kwestią jest analiza sposobu działania firmy oraz właściwa identyfikacja, które czynności najlepiej wykonywać w biurze, a które zdalnie. Ważne jest spojrzenie w przyszłość i wypracowanie długoterminowej perspektywy. Musimy zrezygnować z prostego podejścia, które uwzględnia tylko aktualne potrzeby i zacząć traktować biuro, jako miejsce stale gotowe do zmian. Dopiero, gdy zrozumiemy swoje potrzeby i warunki, możemy zacząć wprowadzać modyfikacje i tworzyć aranżację wnętrz, która wspiera codzienne życie pracowników i przyczynia się do sukcesu firmy. Miejsce pracy przyszłości musi być elastyczne, aby zmieniać się wraz ze zmieniającymi się potrzebami – mówi Henrik Axell, specjalista ds. planowania środowiska pracy w Kinnarps.


W swoim nowym raporcie Definiowanie środowiska pracy na nowo Kinnarps podkreśla znaczenie elastyczności w tworzeniu biur odpornych na działanie czasu, które można dostosowywać zarówno do bieżących, jak i przyszłych potrzeb tak, aby sprostać nadchodzącym wyzwaniom, wytyczając drogę do biznesowego sukcesu.


Pełną wersję raportu można pobrać na stronie: https://www.kinnarps.pl/wiedza/definiowanie-srodowiska-pracy-na-nowo/Zobacz także:


Nowe biuro firmy Galderma w Warszawie


Praca z domu 2020 - raport


Inteligentne meble - wspólny projekt Kinnarps i Collectomate


Nowa realizacja dla Oticon w biurowcu Q22


Kreacja biura dla firmy Bidroom


Nokia Garage


Biuro dla Apsys Polska


Kinnarps na targach w Sztokholmie


Kinnarps otwarty na zmiany


Outlet mebli Kinnarps w wersji online. Zapraszamy!


Warszawski showroom Kinnarps w nowej aranżacji


Krakowska siedziba fimy PeopleScout a TrueBlue Company


Brain Embassy na Mokotowie – nowa lokalizacja!


Źródło: Kinnarps

03.03.2021


Tagi: biuro, aranżacja, meble


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...