ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Grupa ROBYG – wyniki finansowe za 2020 rok

wykres


W 2020 roku Grupa ROBYG zanotowała przychody ze sprzedaży przekraczające 1,11 mld zł, zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 211 mln zł – czyli o 18,6% więcej niż w 2019 roku, a EBIT 269 mln zł – wzrost o 12,4% rok do roku. W 2020 roku Grupa ROBYG podpisała 2738 umów deweloperskich i przedwstępnych[1] oraz 2156 umów rezerwacyjnych netto w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Spółka przekazała 2700 lokali.


- Rok 2020, ze względu na pandemię koronawirusa, był ogromnym wyzwaniem dla całej gospodarki w Polsce i na świecie. Istotnie wpłynęło to na wiele sektorów – pewne zmiany widoczne są także w segmencie nieruchomości mieszkaniowych. Przede wszystkim jednak zauważamy, że – z wyjątkiem pierwszego zamknięcia gospodarki, kiedy wiele osób obawiało się przyszłości – popyt na mieszkania nie osłabł. Wręcz przeciwnie, notujemy nawet więcej zapytań od potencjalnych klientów. Podobnie budowy – wszystkie realizujemy zgodnie z harmonogramami, bez żadnych istotnych przestojów. Oczywiście pracujemy zgodnie ze standardami GIS – zapewniamy bezpieczeństwo i ochronę przed COVID-19 - naszym Klientom, pracownikom i partnerom. Najważniejszym sukcesem 2020 roku był fakt, że – pomimo pandemii, obostrzeń, lockdownu, kryzysu gospodarczego – Grupa ROBYG prowadziła nieprzerwanie swoją działalność, oczywiście przestrzegając wszystkich wytycznych sanitarnych. Na naszych budowach nie mieliśmy ani jednego dnia przestoju. Wprowadziliśmy w 2020 roku nowe inwestycje, jak również uruchomiliśmy kolejne etapy w projektach już realizowanych. Nabyliśmy Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane (WPB) oraz nowe grunty w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku – łącznie powiększając swój potencjał budowlany o ponad 170 000 m2 PUM (z uwzględnieniem przejęcia Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego). Nowe działki zlokalizowane są w atrakcyjnych dzielnicach: w Warszawie na Pradze, Wawrze oraz w Ursusie, zaś w Gdańsku m.in. w dzielnicy Stogi. Potencjał sprzedażowy spółki na kolejne kwartały jest wysoki – obecnie w ofercie znajduje się ponad 2000 lokali, a zasoby gruntów umożliwiają wybudowanie ponad 19.100 mieszkań. Grupa ROBYG ma obecnie w budowie ponad 4000 mieszkań – wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramami. Grupa ROBYG – przy wsparciu inwestora strategicznego z Grupy Goldman Sachs – ma stabilną pozycję gotówkową i planuje kolejne inwestycje, a także akwizycje w Polsce – powiedział Eyal Keltsh, wiceprezes zarządu ROBYG SA.


Grupa ROBYG – przy wsparciu inwestora strategicznego z Grupy Goldman Sachs – ma stabilną pozycję gotówkową i planuje kolejne inwestycje, a także akwizycje w Polsce.


W 2019 roku Grupa ROBYG odnotowała przychody w wysokości 1,12 mld zł. Zysk netto wyniósł 202 mln zł, a zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej 178 mln zł.


Źródło: Marvipol Development

30.03.2021


Tagi: deweloper, mieszkania, wyniki sprzedaży, wyniki finansowe


CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

foto

Operator płatności Tpay to polska dynamiczna firma z branży fintechowej, która w nowej siedzibie...

ZARZĄDZANIE ZADANIAMI - APLIKACJA PLAN RADAR

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

giełda

Polska firma AXI IMMO Group od 11 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości komercyjnych...