ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Lokum Deweloper notuje wzrost sprzedaży po I kw. 2021 r.

wykres


Lokum Deweloper, oferujący mieszkania o podwyższonym standardzie w Krakowie i we Wrocławiu, zawarł w I kwartale 2021 r. 139 umów deweloperskich i przedwstępnych, notując istotny wzrost sprzedaży r/r. Od początku stycznia do końca marca podpisano także 148 umów rezerwacyjnych, które oczekują na przekształcenie w umowy deweloperskie.


Grupa Lokum Deweloper w ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku podpisała 139 umów deweloperskich i przedwstępnych, z czego 71 we Wrocławiu i 68 w Krakowie. Wzrost odnotowano także w przypadku umów rezerwacyjnych. Zawarto ich 99 w Krakowie oraz 49 we Wrocławiu. W wyniku I kwartału 2021 roku rozpoznanych zostało 20 lokali z inwestycji ukończonych w ubiegłym roku. Do końca marca Grupa zrealizowała potencjał rozpoznań na 2021 rok w 56% (co oznacza 494 lokale, które zostały rozpoznane bądź są objęte umowami deweloperskimi, przedwstępnymi i rezerwacyjnymi).


– W I kwartale tego roku doświadczyliśmy wysokiego popytu na mieszkania, co wydaje się naturalne w czasach galopującej inflacji i szybko kurczących się zasobach gruntów w dobrych lokalizacjach. Miało to odzwierciedlenie w dużej liczbie zawartych umów rezerwacyjnych, które w kolejnych tygodniach zostaną przekształcone w umowy deweloperskie. W sytuacji panującej epidemii okres podpisywania umów deweloperskich wydłuża się ze względu na obawy klientów co do wizyt w urzędach, bankach czy kancelariach notarialnych. Biorąc pod uwagę ilość zawartych umów deweloperskich oraz różnicę stanu umów rezerwacyjnych względem końca 2020 widzimy, że I kw. przyniósł nam 250 nowych umów. Pierwszy kwartał br. nie dał dużej ilości rozpoznań, co wynikało z harmonogramu realizacji inwestycji. Rozpoznane lokale pochodziły z inwestycji ukończonych w 2020 roku – mówi Bartosz Kuźniar, prezes zarządu Lokum Deweloper.


Pod koniec marca Lokum Deweloper poszerzył ofertę o kolejne etapy osiedli: Lokum Vista na Podgórzu Duchackim w Krakowie oraz Lokum Verde na Zakrzowie we Wrocławiu – w sumie o 260 lokali. Obecnie w sprzedaży znajduje się 959 lokali (wobec 700 lokali po I kw. 2020 r.) w 6 lokalizacjach we Wrocławiu oraz 3 w Krakowie.


– W ostatnim czasie wprowadziliśmy do sprzedaży kolejne etapy naszych dwóch projektów Lokum Vista i Lokum Verde. Sukcesywnie poszerzamy ofertę mieszkań, aby była atrakcyjna, różnorodna i dopasowana do preferencji nabywców. Widzimy spore zainteresowanie klientów, w szczególności naszymi krakowskimi osiedlami, które w tym momencie oczekują na pozwolenia na użytkowanie lub są na zaawansowanym etapie realizacji. Pozwala nam to pozytywnie oceniać potencjał sprzedaży w kolejnych miesiącach 2021 roku – mówi prezes Kuźniar.


Grupa Lokum Deweloper w budowie ma aktualnie 1579 lokali (wobec 1000 lokali po I kw. 2020 r.). Bogaty bank ziemi o łącznej powierzchni około 51 ha pozwala na realizację blisko 12 tys. lokali. W tym roku Lokum Deweloper planuje wprowadzić do sprzedaży kolejne etapy osiedli Lokum Siesta na Dębnikach, Lokum Vista na Podgórzu Duchackim i Lokum Salsa na Zabłociu w Krakowie, zaś we Wrocławiu kolejne etapy Lokum Porto na Starym Mieście, Lokum Verde na Zakrzowie, oraz nowy projekt Lokum la Vida na Sołtysowicach.


Źródło: Lokum Deweloper

04.04.2021


Tagi: deweloper, wyniki sprzedaży, wyniki finansowe


CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

foto

Operator płatności Tpay to polska dynamiczna firma z branży fintechowej, która w nowej siedzibie...

ZARZĄDZANIE ZADANIAMI - APLIKACJA PLAN RADAR

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

giełda

Polska firma AXI IMMO Group od 11 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości komercyjnych...