ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Kontraktacja i przekazania Grupy ROBYG w I kwartale 2021

wykres


W pierwszym kwartale 2021 roku Grupa ROBYG zawarła 1110 umów rezerwacyjnych netto oraz podpisała 888 umów deweloperskich w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Spółka przekazała 560 lokali. Potencjał sprzedażowy spółki na nadchodzące kwartały jest wysoki – obecnie w ofercie znajduje się około 2000 lokali, a dodatkowo zasoby gruntów umożliwiają wybudowanie ponad 19.100 mieszkań. Grupa ma w budowie ponad 4000 mieszkań – wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramami. Wszystkie mieszkania są wyposażone w standardzie w system Smart House firmy Keemple.


- Pierwszy kwartał 2021 roku był bardzo dobry dla Grupy ROBYG. Wprowadzaliśmy kilka nowych etapów naszych osiedli do sprzedaży – zarówno w Warszawie, Wrocławiu, jak i Gdańsku. Ten rok rozpoczęliśmy z obszernym bankiem ziemi, zapewniającym wybudowanie ponad 19.000 mieszkań, mocną pozycją gotówkową na poziomie około 400 mln zł, a dodatkowo otrzymaliśmy 100 mln zł zastrzyku finansowego na kolejne inwestycje od naszego akcjonariusza z Grupy Goldman Sachs i partnerów. Zakładamy, że rok 2021 będzie satysfakcjonujący pod względem zarówno sprzedaży, jak i uznań w przychodach. W tym roku kontynuujemy także realizację idei ESG – wybraliśmy JLL, jednego z wiodących na świecie konsultantów w tej dziedzinie, na naszego doradcę ESG. Wspólnie będziemy mapować możliwości i umacniać pozycję ROBYG jako lidera w zakresie ESG. . Już dzisiaj wiele ze stosowanych przez ROBYG rozwiązań w budownictwie oraz podejmowane inicjatywy społeczne i pracownicze wskazują na zaangażowanie firmy w filozofię zrównoważonego rozwoju. Jeśli chodzi o rynek nieruchomości mieszkaniowych w Polsce – rośnie popyt inwestycyjny, co jest efektem zarówno zainteresowania dużych podmiotów zagranicznych, jak i zmiany aktywności inwestycyjnej Polaków, którzy przekierowują środki z lokat na inwestycje w nieruchomości. Sądzimy, że rynek nieruchomości mieszkaniowych w ciągu nadchodzących 2 lat będzie się stabilnie rozwijał – nadal popyt będzie lekko przewyższał podaż, że względu na wymogi proceduralne i administracyjne wprowadzania nowych inwestycji. Wzrost popytu może być także stymulowany przez nabywców lokujących swój kapitał, jednak nadal kupujący mieszkanie na własne potrzeby będą stanowić istotną część nabywców – w Polsce wciąż znacząco brakuje mieszkań. Warto podkreślić, że rynek nieruchomości mieszkaniowych – ze względu na wysoką konkurencyjność i aspekty wolnorynkowe – od wielu lat utrzymuje równowagę i stabilnie się rozwija, z korzyścią dla kraju i społeczeństwa – powiedział Eyal Keltsh, wiceprezes zarządu ROBYG SA.


Grupa ROBYG przy wsparciu inwestora strategicznego z Grupy Goldman Sachs – ma stabilną pozycję gotówkową i planuje kolejne inwestycje, a także akwizycje w Polsce. W 2020 roku Grupa ROBYG zanotowała przychody ze sprzedaży przekraczające 1,11 mld zł, zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 211 mln zł – czyli o 18,6% więcej niż w 2019 roku, a EBIT 269 mln zł – wzrost o 12,4% rok do roku. W 2020 roku Grupa ROBYG podpisała 2738 umów deweloperskich i przedwstępnych oraz 2156 umów rezerwacyjnych netto w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Spółka przekazała 2715 lokali.


Źródło: Grupa ROBYG

10.04.2021


Tagi: deweloper, wyniki sprzedaży, wyniki finansowe


CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

foto

Operator płatności Tpay to polska dynamiczna firma z branży fintechowej, która w nowej siedzibie...

ZARZĄDZANIE ZADANIAMI - APLIKACJA PLAN RADAR

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

giełda

Polska firma AXI IMMO Group od 11 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości komercyjnych...