ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Grupa INPRO poprawiła rentowność biznesu

wykres


Grupa INPRO podsumowała wyniki finansowe za I kwartał 2021 roku. W tym okresie uzyskała skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży na poziomie 50,6 mln zł oraz wypracowała 7,8 mln zł zysku netto. Grupa poprawiła jednocześnie rentowność netto do 15%. W całym 2021 roku planuje przekazać około 700 gotowych lokali oraz wprowadzić do sprzedaży łącznie około 900 mieszkań.


W I kwartale 2021 roku Grupa INPRO zanotowała przychody ze sprzedaży na poziomie 50,6 mln zł czyli o 35% mniej w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. W tym okresie nie zakończono żadnego projektu deweloperskiego, a wydania dotyczyły lokali w inwestycjach zakończonych w latach poprzednich (Harmonia Oliwska IV i osiedle Havlove - budynek 8 i 9). W trzech pierwszych miesiącach 2021 roku Grupa wydała 100 lokali (w tym INPRO SA wydała 51 lokali), czyli o 40% mniej niż w okresie porównywalnym.


Grupa INPRO w pierwszym kwartale br. wypracowała 18,9 mln zł zysku brutto ze sprzedaży oraz 7,8 mln zł zysku netto. Tym samym znacznie poprawiła się efektywność działalności. Rentowność sprzedaży brutto wzrosła do 37%, względem 24% w analogicznym okresie poprzedniego roku, a rentowność netto osiągnęła poziom 15% w porównaniu do 12% rok wcześniej.


W I kwartale 2021 roku Grupa Kapitałowa INPRO sprzedała łącznie 219 lokali (w rozumieniu umów przedwstępnych netto), to jest o 15% więcej niż w tym samym okresie 2020 roku. Największym zainteresowaniem cieszyły się inwestycje: Optima, Start oraz osiedle Traffic.


Zdecydowana większość obrotów Spółek INPRO i DOMESTA przypadać będzie na drugą połowę 2021 roku. Przy założeniu braku opóźnień w procedurach administracyjnych związanych z uzyskaniem pozwoleń na użytkowanie, do końca 2021 r. planowane jest zakończenie 7 inwestycji obejmujących łącznie około 700 lokali.


- I kwartał 2021 roku oceniamy pozytywnie pod względem osiągniętych wyników finansowych. Warto pokreślić znaczną w tym okresie poprawę efektywności prowadzonego biznesu. Cieszy nas także wzrost liczby sprzedanych mieszkań. W przygotowaniu mamy kilka kolejnych inwestycji, które będziemy systematycznie wprowadzać do oferty – powiedział Krzysztof Maraszek, Prezes Zarządu INPRO S.A.


Na początku 2021 r. INPRO S.A. wprowadziła do sprzedaży przedsięwzięcie Brawo 2 (91 lokali), a w maju V zadanie w ramach osiedla Optima (24 lokale) oraz etap I osiedla Koncept (88 lokali). Natomiast DOMESTA Sp. z o.o. wprowadziła budynki 1, 2, 3 na osiedlu Leszczynowy Park (łącznie 152 lokale). W przygotowaniu jest kilka kolejnych projektów. Łącznie Grupa w 2021 r. planuje wprowadzić do oferty 901 nowych mieszkań i domów. Z uwagi jednak na stan pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 decyzje w tym zakresie uzależnione będą od sytuacji gospodarczej i możliwości popytowych potencjalnych nabywców.


Źródło: INPRO

26.05.2021


Tagi: deweloper, wyniki sprzedaży, wyniki finansowe


CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

foto

Operator płatności Tpay to polska dynamiczna firma z branży fintechowej, która w nowej siedzibie...

ZARZĄDZANIE ZADANIAMI - APLIKACJA PLAN RADAR

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

giełda

Polska firma AXI IMMO Group od 11 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości komercyjnych...