ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Rekordowy początek roku Grupy WIKANA

wykres


Notowany na GPW deweloper rozpoczął 2021 rok z rekordowymi wynikami finansowymi. Grupa WIKANA rozpoznała w I kwartale 2021 r. 64,0 mln zł przychodów ze sprzedaży, wobec 29,2 mln zł rok wcześniej. Zysk operacyjny dewelopera wzrósł rdr. o ponad 190%, do 20,8 mln zł, a wynik netto zwiększył się z 5,5 mln zł w I kw. 2020 r. do 15,2 mln zł w minionym kwartale. Był to najlepszy pierwszy kwartał roku w dotychczasowej historii Grupy i najlepszy kwartalny wynik od blisko dekady. O skokowym wzroście przychodów i zysków przesądziło rozpoznanie w wynikach sprzedaży mieszkań z rzeszowskiej inwestycji Wikana Square.


Segment deweloperski Grupy zakończył kwartał z 61 mln zł przychodów od odbiorców zewnętrznych, wypracowując 19,7 mln zł zysku operacyjnego oraz 14,3 mln zł zysku netto. Marża segmentu zwiększyła się rdr. o blisko 8 pkt proc., do ponad 33%. W minionym kwartale Grupa przekazała nabywcom 151 mieszkań i lokali usługowych, w tym 131 lokali w inwestycji Wikana Square. Łącznie w dwóch zakończonych etapach rzeszowskiej inwestycji powstało 280 lokali. Według stanu na koniec marca 2021 r. w ofercie pozostało 81 lokali w Wikana Square, a 68 lokali było sprzedanych, a nieprzekazanych nabywcom.


- Wikana Square to jeden z najbardziej udanych projektów Grupy, również pod względem finansowym. Zakładamy, że dalsza sprzedaż i przekazania lokali w tej inwestycji będą mieć zdecydowanie pozytywny wpływ na nasze tegoroczne wyniki. W skali całego roku możemy przekazać nabywcom ponad 300 lokali w projektach w Rzeszowie, Lublinie i Tarnobrzegu – komentuje Piotr Kwaśniewski, prezes WIKANA S.A.


Segment deweloperski jest głównym obszarem działalności Grupy WIKANA. Ponadto Grupa posiada nieruchomości komercyjne pod wynajem oraz prowadzi działalność w obszarze energetyki odnawialnej. Oba z tych segmentów mają za sobą udany okres – wynajem nieruchomości pozwolił na wypracowanie w I kw. blisko 0,6 mln zł zysku netto, a segment OZE – blisko 0,4 mln zł zarobku po opodatkowaniu.


Prezes giełdowej spółki podkreśla, że udany początek 2021 r. jest efektem wytężonej pracy u biznesowych podstaw Grupy w latach minionych i zwraca uwagę na potencjał Grupy do dalszego dynamicznego wzrostu. – Jestem przekonany, że zarówno w kolejnych miesiącach 2021 roku, jak i kolejnych latach dostarczymy naszym Akcjonariuszom wielu powodów do inwestycyjnej satysfakcji. Biorąc pod uwagę już zawarte umowy sprzedaży mamy potencjał, by zakończyć 2021 r. z istotnym wzrostem przychodów i rekordowym wynikiem netto. W II kwartał wkroczyliśmy z 200 lokalami w ofercie oraz rekordowym, atrakcyjnym portfelem projektów do uruchomienia. Naszym celem jest istotny wzrost skali prowadzonej działalności, przy utrzymaniu atrakcyjnych marż – komentuje Piotr Kwaśniewski.


W 2021 r. WIKANA może dołączyć do grona spółek dywidendowych. Zarząd spółki zarekomendował Walnemu Zgromadzeniu wypłatę dywidendy z zysku za 2020 r. w wysokości 0,1 zł na akcję.


Źródło: WIKANA

31.05.2021


Tagi: deweloper, wyniki sprzedaży, wyniki finansowe


CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

foto

Operator płatności Tpay to polska dynamiczna firma z branży fintechowej, która w nowej siedzibie...

ZARZĄDZANIE ZADANIAMI - APLIKACJA PLAN RADAR

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

giełda

Polska firma AXI IMMO Group od 11 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości komercyjnych...