ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Magazyn Etisoft w Diamond Business Park

wykres


Etisoft tworzy na własne potrzeby nowoczesny i zaawansowany technologicznie Centralny Magazyn Wysyłkowy w Diamond Business Park przy ul. Da Vinci 5 w Gliwicach. Prace mające dostosować obiekt do potrzeb firmy już się rozpoczęły.


Automatyzacja procesów i zaawansowane technologicznie rozwiązania inżynierskich dla Przemysłu 4.0 – to wizja Etisoftu. Takie rozwiązania firma oferuje klientom, ale i sama z nich korzysta w swoim środowisku pracy.


Już wkrótce Etisoft będzie mógł się pochwalić nowoczesnym, automatycznym centrum magazynowo-kompletacyjno-wysyłkowym wyrobów gotowych. Do zagospodarowania ma ponad 4 tys. m kw powierzchni magazynowo-produkcyjnej i 218 m kw powierzchni biurowej. Bezpośrednim sąsiadem firmy będzie jedna z jej spółek-córek, co oznacza funkcjonowanie w DBP na powierzchni ponad 6 tys. metrów kw.


Głównym celem przeprowadzki jest zlokalizowanie pod jednym dachem rozproszonych do tej pory w kilku lokalizacjach magazynów surowców. Diamond Business Park pozostanie ponadto miejscem, gdzie będzie się odbywała produkcja etykiet wysokonakładowych. Tu także zostanie przeniesiony główny magazyn wysyłkowy.


Funkcjonowanie magazynu będzie się opierało o system SALMA. To System Automatycznej Logistyki i Awizacji. Będą się na niego składały urządzenia automatyzujące: transport, magazynowane, dostarczanie do pakowania i pakowanie.


– Minione miesiące oraz osiągane wyniki finansowe spółki pokazują, że rozwijamy się jako dostawca etykiet i zaawansowanych technologicznie produktów automatyzujących procesy – mówi Michał Majnusz, prezes spółki Etisoft. – Automatyzacja naszego magazynu na pewno pozwoli na lepsze wykorzystanie doświadczenia obecnych pracowników oraz zarządzanie ich pracą. Zyskają nową wiedzę i impuls do rozwoju zawodowego. Pojazdy AGV to bardziej efektywna, ale i atrakcyjna praca. - dodaje Michał Majnusz.


Nowoczesne roboty AGV przewiozą europalety


Magazynowanie będzie się odbywać w układnicy, która przechowa około 1000 europalet. Na nich będą przechowywane ustandaryzowane pojemniki z produktami.

  • Dostarczanie do pakowania wykona robot sortujący, który przełoży pojemniki z palet na rolotok. Rolotok następnie przeniesie pojemniki do stanowiska pakowania.
  • Pakowanie będzie wspierane przez system asystujący operatorowi. System ten podpowie, jakiego kartonu należy użyć oraz w jaki sposób ułożyć produkty, aby było to najbardziej optymalne.
  • Nad całością funkcjonowania systemu będzie czuwało specjalnie do tego opracowywane oprogramowanie etiSALMA. Rozwiązanie to zostanie zintegrowane z funkcjonującym w Etisoft systemem klasy ERP LN.

Przedsięwzięcie to realizowane jest wspólnie z Etisoft Smart Solutions, spółką-córką Etisoft. Dzięki przeprowadzce zainteresowani klienci będą mogli zapoznać się z oferowanymi rozwiązaniami intralogistyczne podczas pracy na żywo, w realnym środowisku pracy.


Źródło: Etisof

10.06.2021


Tagi: Diamond Business Park, magazyn, roboty, automatyzacja


BIURA DO WYNAJĘCIA W CENTRUM WROCŁAWIA

giełda

West Forum przy ul. Strzegomskiej to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni biurowej...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

giełda

Polska firma AXI IMMO Group od 11 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości komercyjnych...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Roquette jest światowym liderem w dziedzinie wykorzystania składników...

ZARZĄDZANIE ZADANIAMI - APLIKACJA

giełda

Digitalizacja sektora budowlanego jest nieuchronna...