ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Wyniki sprzedaży Lokum Deweloper po I półroczu 2021 r.

wykres


Lokum Deweloper, oferujący mieszkania o podwyższonym standardzie we Wrocławiu i w Krakowie, po sześciu miesiącach br. odnotował wzrost wyników sprzedaży względem zeszłego roku. Do końca czerwca Grupa miała zawartych 379 umów deweloperskich i przedwstępnych (+331% r/r) oraz 66 umów rezerwacyjnych (-14% r/r). W wyniku I półrocza br. rozpoznano 305 lokali (+14% r/r).


W II kwartale 2021 r. umowami deweloperskimi i przedwstępnymi objętych zostało 240 lokali (wobec 41 lokali rok wcześniej): 102 we Wrocławiu i 138 w Krakowie. W tym czasie Grupa Lokum Deweloper przekazała klientom 285 lokali (wobec 14 lokali w II kw. 2020 r.), w większości w inwestycjach krakowskich, oddanych do użytku w maju br. (etap II Lokum Siesta oraz etapy IIa i IIb Lokum Vista). Sprzedaż w całym pierwszym półroczu 2021 r. wyniosła 379 umów: 173 na osiedlach wrocławskich i 206 na osiedlach krakowskich. Niższą liczbę niż w poprzednim roku odnotowano w przypadku umów rezerwacyjnych, których stan na koniec półrocza to 66 sztuk: 48 we Wrocławiu i 18 w Krakowie.


– Wyniki II kwartału wskazują na duży popyt na rynku nieruchomości. Deweloperzy starają się odpowiedzieć na to zapotrzebowanie, jednakże opóźnienia administracyjne związane z wydawaniem pozwoleń na budowę nowych inwestycji uniemożliwiają poszerzanie oferty w skali oczekiwanej przez klientów. Czynnik ten będzie skutkował dalszym dynamicznym wzrostem cen mieszkań – mówi Bartosz Kuźniar, prezes zarządu Lokum Deweloper S.A.


Na koniec II kwartału 2021 r. w ofercie Grupy było 801 lokali (wobec 1030 lokali rok wcześniej), a w budowie 1346 lokali (względem 998 lokali po I półroczu 2020 r.). Do końca czerwca Lokum Deweloper zrealizował potencjał rozpoznań na 2021 r. w 65% (co oznacza 554 lokale, które zostały rozpoznane bądź są objęte umowami deweloperskimi, przedwstępnymi i rezerwacyjnymi). Ten sam wskaźnik dla roku 2022 wynosi 29% (284 lokale z 987).


Źródło: Lokum Deweloper

02.07.2021


Tagi: deweloper, wyniki sprzedaży, wyniki finansowe


CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

foto

Operator płatności Tpay to polska dynamiczna firma z branży fintechowej, która w nowej siedzibie...

ZARZĄDZANIE ZADANIAMI - APLIKACJA PLAN RADAR

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

giełda

Polska firma AXI IMMO Group od 11 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości komercyjnych...