ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Victoria Dom zwiększa sprzedaż mieszkań

wykres


Deweloper Victoria Dom w drugim kwartale br. sprzedał 412 mieszkań. To o 62% więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Narastająco przez pierwszych sześć miesięcy tego roku zakontraktowano 918 lokali (+8% w ujęciu r./r.). Zarząd spółki ocenia popyt na mieszkania jako bardzo silny. Ze względu na długie procedury budowlane ograniczające podaż oraz rosnące ceny surowców spodziewa się natomiast dalszego wzrostu cen na rynku pierwotnym.


Deweloper Victoria Dom w ramach działalności prowadzonej na rynku polskim, podpisał w drugim kwartale br. 412 umów deweloperskich i płatnych umów rezerwacyjnych. Oznacza to wzrost o 62% względem analogicznego okresu poprzedniego roku, kiedy sprzedanych zostało 255 lokali. Narastająco przez pierwszych sześć miesięcy tego roku zakontraktowano 918 mieszkań, co jest wynikiem o 8% lepszym niż w pierwszym półroczu zeszłego roku, kiedy zawarto 848 umów z nabywcami.


- Popyt na rynku pierwotnym pozostaje bardzo silny. Nasza oferta kompaktowych i funkcjonalnych mieszkań w atrakcyjnej lokalizacji, z bardzo dobrym dostępem do komunikacji miejskiej, jest cały czas szczególnie poszukiwana przez klientów. Takie lokale, posiadające jednocześnie rozbudowaną strefę powierzchni wspólnych w postaci placów zabaw czy terenów zielonych, są najchętniej wybierane zarówno przez osoby kupujące na własne potrzeby oraz pod wynajem - powiedział Waldemar Wasiluk, Wiceprezes Victoria Dom S.A.


Zarząd Victoria Dom ocenia, że utrzymujące się długie procedury budowlane związane nie tylko z koniecznością zatwierdzenia planów i warunków zabudowy, ale także z opóźnieniami w uzyskaniu dostępów do infrastruktury miejskiej (m.in. mediów, dróg) oraz trudność w pozyskiwaniu gruntów do zabudowy będą ograniczać podaż mieszkań. Wraz z systematycznie rosnącymi cenami surowców budowalnych będzie to skutkować dalszym wzrostem cen nieruchomości na rynku pierwotnym w kolejnych okresach.


- Nowa ustawa deweloperska, nowe warunki techniczne dla budynków mieszkalnych oraz obserwowany od początku roku systematyczny wzrost cen materiałów budowlanych będą windować ceny nieruchomości przez kolejne kwartały. Nie można wykluczyć dalszych wzrostów cen na poziomie 5-8% w skali kolejnych 12 miesięcy. To sprawia, że zakup nieruchomości mieszkaniowej dzisiaj jest bardzo dobrą inwestycją i nie warto odkładać tej decyzji na później – dodał Waldemar Wasiluk.


Victoria Dom posiadając rozbudowany bank ziemi systematycznie uruchamia nowe inwestycje i kolejne etapy popularnych osiedli. Najnowszym projektem wprowadzonym właśnie do sprzedaży jest Miasteczko Nova Sfera na warszawskiej Białołęce.


Źródło: Victoria Dom

02.07.2021


Tagi: deweloper, wyniki sprzedaży, wyniki finansowe


CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

foto

Operator płatności Tpay to polska dynamiczna firma z branży fintechowej, która w nowej siedzibie...

ZARZĄDZANIE ZADANIAMI - APLIKACJA PLAN RADAR

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

giełda

Polska firma AXI IMMO Group od 11 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości komercyjnych...