ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Echo Investment zamyka pierwszą połowę roku z 907 sprzedanymi mieszkaniami

wykres


Echo Investment w pierwszej połowie 2021 roku sprzedało 907 mieszkań, poprawiając o prawie 40% wynik osiągnięty w analogicznym okresie ubiegłego roku. Od początku bieżącego roku deweloper przekazał swoim klientom klucze do blisko 400 lokali. Łącznie w pierwszym półroczu grupa Echo-Archicom sprzedała 1745 mieszkań, co zbliża ją do realizacji celu sprzedaży ponad 3 tys. mieszkań w 2021 r.


Do końca czerwca 2021 r. Echo Investment sprzedało 907 mieszkań – 40% więcej niż w pierwszym półroczu 2020 r. Najwięcej transakcji, dokonanych w poszczególnych miastach, dotyczyło projektów: Bonarka Living oraz ZAM w Krakowie, Nasze Jeżyce oraz Enter w Poznaniu , a także Stacja Wola I w Warszawie. Natomiast Archicom sprzedał w tym czasie 838 mieszkań. Łączny wynik sprzedaży 1745 lokali, plasuje Grupę Echo Investment w czołówce deweloperów mieszkaniowych w Polsce.


– W pierwszej połowie 2021 r. organiczny wzrost liczby sprzedanych przez Echo mieszkań wyniósł prawie 40% r/r, co stanowi bardzo dobry prognostyk na kolejne miesiące. Przejęcie pakietu kontrolnego Archicomu już w tej chwili pozwoliło nam przyspieszyć tempo wzrostu, a w perspektywie długofalowej zapewnia podstawy dalszego, stabilnego rozwoju. Bank ziemi grupy Echo-Archicom daje nam nieporównywalny z nikim na rynku potencjał dostarczenia ponad 15 tys. mieszkań na sprzedaż w najbliższych latach, z czego budowę 4 tys. rozpoczynamy już w bieżącym roku. Jest to kolejny krok, który przybliża nas do realizacji naszego celu strategicznego, czyli osiągnięcia pozycji ogólnopolskiego lidera w sektorze mieszkaniowym. Dodatkowo, biorąc pod uwagę, że rynek jest bardzo silny, a ceny wciąż rosną, pozytywnie oceniamy perspektywy wzrostu przychodów naszej Grupy z sektora mieszkaniowego – mówi Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.


W dwóch pierwszych kwartałach 2021 r. Echo Investment wystartowało z projektami osiedle Zenit oraz Boho w Łodzi; III i IV etapem osiedla Entera i Wieża Jeżyce w Poznaniu. Łącznie dało to prawie 1 tys. nowych lokali na sprzedaż. W najbliższych 3 miesiącach deweloper planuje wystartować z kolejnym etapem Fuzji w Łodzi, Apartamentami Rytm na warszawskich Kabatach oraz II etapem poznańskich apartamentowców Esencja.


676 przekazanych mieszkań od Echo i Archicomu


Od początku roku do końca czerwca Echo Investment przekazało klientom 398 mieszkań, a Archicom oddał klucze do 278 lokali. Ze względu na harmonogramy budów, większość projektów mieszkaniowych otrzyma pozwolenia na użytkowania w drugiej połowie roku. Wtedy również przypadnie zdecydowana większość tegorocznych przekazań.


Źródło: Echo Investment

09.07.2021


Tagi: deweloper, wyniki sprzedaży, wyniki finansowe


CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

foto

Operator płatności Tpay to polska dynamiczna firma z branży fintechowej, która w nowej siedzibie...

ZARZĄDZANIE ZADANIAMI - APLIKACJA PLAN RADAR

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

giełda

Polska firma AXI IMMO Group od 11 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości komercyjnych...