ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

Stanęła pierwsza kolumna na budowie centrum logistycznego Mountpark Wrocław

wykres


Mountpark Logistics, wiodący deweloper nieruchomości przemysłowych i logistycznych, postawił pierwszą kolumnę na terenie budowy nowego kompleksu magazynowo-logistycznego Mountpark Wrocław. Powierzchnia pierwszego etapu inwestycji to 34 892 m2, a jej całkowity rozmiar wyniesie 140 000 m2. Ma ona sprostać systematycznie rosnącemu zapotrzebowaniu regionu Dolnego Śląska na krajowe i regionalne centra usług dystrybucyjnych.


Pierwsza kolumna na terenie budowy parku logistycznego Mountpark Wrocław oficjalnie rozpoczyna budowę kompleksu. Jej zakończenie planowane jest na listopad 2021 roku. Na miejscu w uroczystym wydarzeniu z tej okazji wzięli udział Starosta Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki, zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie Patryk Hałaczkiewicz, przedstawiciele firm doradczych, wykonawców oraz firmy Mountpark.


- Rozpoczęcie budowy pierwszego etapu Mountpark Wrocław jest dla całej firmy dużym wydarzeniem. Projekt inwestycji został opracowany zgodnie z wysokiej jakości specyfikacją techniczną, która sprawdziła się w naszych inwestycjach zrealizowanych w Europie Zachodniej - powiedział Piotr Michalski, dyrektor w Mountpark. – Wrocław jest doskonałą lokalizacją logistyczną. Inwestujemy tu, ponieważ naszym celem jest zaoferowanie klientom najwyższego standardu w zakresie rozwiązań logistycznych.


wykres


Centrum logistyczne Mountpark Wrocław został zaprojektowany według założeń zapewniających maksymalną wydajność operacyjną, będzie miał 12 m wysokości w świetle, nośność stropu 70 kN/m2 i posiadał strzeżony plac manewrowy o głębokości do 57 m. Zostanie on zbudowany zgodnie z wymaganiami certyfikacji BREEAM na poziomie „very good”. Dzięki wielu udogodnieniom budynek zapewni pracownikom komfortowe środowisko pracy.


Jednym z największych atutów obiektu będzie również jego lokalizacja. Strategicznie umiejscowiony, tuż przy węźle na autostradzie A4, Mountpark Wrocław oferuje łatwy dostęp do głównych ośrodków komercyjnych w Polsce, a także szybki dojazd do granicy z Niemcami i Czechami.


O Mountpark Logistics


Mountpark Logistics EU Sarl jest spółką joint venture pomiędzy USAA Realco-Europe Holdco, BV i Mountpark Finco Sarl, która powstała, aby rozwijać obiekty logistyczne w całej Europie, ze szczególnym uwzględnieniem rynków Wielkiej Brytanii oraz Europy Zachodniej i Środkowej.


Źródło: Mountpark Logistics

04.08.2021


Tagi: park logistyczny, magazyn, Mountpark Wrocław


BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

GDAŃSK - APARTAMENTY

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...