ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Stanęła pierwsza kolumna na budowie centrum logistycznego Mountpark Wrocław

wykres


Mountpark Logistics, wiodący deweloper nieruchomości przemysłowych i logistycznych, postawił pierwszą kolumnę na terenie budowy nowego kompleksu magazynowo-logistycznego Mountpark Wrocław. Powierzchnia pierwszego etapu inwestycji to 34 892 m2, a jej całkowity rozmiar wyniesie 140 000 m2. Ma ona sprostać systematycznie rosnącemu zapotrzebowaniu regionu Dolnego Śląska na krajowe i regionalne centra usług dystrybucyjnych.


Pierwsza kolumna na terenie budowy parku logistycznego Mountpark Wrocław oficjalnie rozpoczyna budowę kompleksu. Jej zakończenie planowane jest na listopad 2021 roku. Na miejscu w uroczystym wydarzeniu z tej okazji wzięli udział Starosta Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki, zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie Patryk Hałaczkiewicz, przedstawiciele firm doradczych, wykonawców oraz firmy Mountpark.


- Rozpoczęcie budowy pierwszego etapu Mountpark Wrocław jest dla całej firmy dużym wydarzeniem. Projekt inwestycji został opracowany zgodnie z wysokiej jakości specyfikacją techniczną, która sprawdziła się w naszych inwestycjach zrealizowanych w Europie Zachodniej - powiedział Piotr Michalski, dyrektor w Mountpark. – Wrocław jest doskonałą lokalizacją logistyczną. Inwestujemy tu, ponieważ naszym celem jest zaoferowanie klientom najwyższego standardu w zakresie rozwiązań logistycznych.


wykres


Centrum logistyczne Mountpark Wrocław został zaprojektowany według założeń zapewniających maksymalną wydajność operacyjną, będzie miał 12 m wysokości w świetle, nośność stropu 70 kN/m2 i posiadał strzeżony plac manewrowy o głębokości do 57 m. Zostanie on zbudowany zgodnie z wymaganiami certyfikacji BREEAM na poziomie „very good”. Dzięki wielu udogodnieniom budynek zapewni pracownikom komfortowe środowisko pracy.


Jednym z największych atutów obiektu będzie również jego lokalizacja. Strategicznie umiejscowiony, tuż przy węźle na autostradzie A4, Mountpark Wrocław oferuje łatwy dostęp do głównych ośrodków komercyjnych w Polsce, a także szybki dojazd do granicy z Niemcami i Czechami.


O Mountpark Logistics


Mountpark Logistics EU Sarl jest spółką joint venture pomiędzy USAA Realco-Europe Holdco, BV i Mountpark Finco Sarl, która powstała, aby rozwijać obiekty logistyczne w całej Europie, ze szczególnym uwzględnieniem rynków Wielkiej Brytanii oraz Europy Zachodniej i Środkowej.


Źródło: Mountpark Logistics

04.08.2021


Tagi: park logistyczny, magazyn, Mountpark Wrocław


CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

foto

Operator płatności Tpay to polska dynamiczna firma z branży fintechowej, która w nowej siedzibie...

ZARZĄDZANIE ZADANIAMI - APLIKACJA PLAN RADAR

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

giełda

Polska firma AXI IMMO Group od 11 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości komercyjnych...