ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

J.W. Construction podsumowuje I półrocze 2021 roku

wykres


W I półroczu 2021 roku Grupa J.W. Construction osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 163,0 mln zł, co oznacza ich wzrost o 138 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, wypracowała zysk brutto ze sprzedaży w wysokości 21,1 mln zł oraz wykazała stratę netto na poziomie – 9,7 mln zł. Spółka ma bardzo dobrą płynność finansową. Pomimo wcześniejszej, całkowitej, przedterminowej spłaty obligacji do podmiotów zewnętrznych, w marcu 2021 r., na rachunkach bankowych, na dzień 30.06.2021 r., posiadała 153,6 mln zł.


Wyniki Spółki komentuje Małgorzata Szwarc-Sroka, członek Rady Nadzorczej J.W. Construction Holding S.A.:


Osiągnięty wynik nie odzwierciedla rzeczywistej kondycji Spółki, bowiem na wyniki finansowe największy wpływ miał cykl realizacji projektów budowlanych, ale także sytuacja w ważnym dla firmy segmencie hotelowym i wydarzenia jednorazowe. Grupa przekazała w I półroczu 329 lokali i tylko te przekazane mają odzwierciedlenie w wyniku finansowym. Tymczasem ponad 2 tysiące lokali sprzedanych, ale nieprzekazanych, w tym 1.500 lokali z osiedla Bliska Wola, znajdzie swoje odzwierciedlenie w wynikach najbliższych okresów rozliczeniowych, co powinno w zasadniczy sposób zmienić ich obraz. Grupa, realizując rozpoczęte projekty, posiada duży potencjał związany z możliwością rozpoznania wyników finansowych w najbliższych okresach rozliczeniowych jak i kolejnych latach. Zgodnie z zasadami rachunkowości dotyczącymi działalności deweloperskiej, przychody i zyski pojawiają się w rachunku wyników po zakończeniu budowy i przekazaniu lokali klientom. Oprócz wspomnianych już ponad 2 tysięcy lokali, Spółka, na bazie posiadanego banku ziemi, zamierza w najbliższym czasie uruchomić projekty deweloperskie na ponad 3360 lokali. Posiadany bank ziemi, Grupa posiada działki w Warszawie, Szczecinie, Chorzowie i Krakowie, pozwala na geograficzną dywersyfikację prowadzonych inwestycji.


Na wynik finansowy za I półrocze 2021 istotny wpływ miała strata, jaką ponieśliśmy w segmencie hotelowym. Spółka zarządza pięcioma hotelami i aparthotelem, w których jest 2404 miejsc noclegowych i 3060 miejsc konferencyjnych, a zlokalizowane w nich restauracje dysponują ponad 1600 miejscami dla klientów. Decyzją rządu hotele były zamknięte przez niemal pięć pierwszych miesięcy bieżącego roku, i pomimo bardzo dobrych wyników jakie osiągają od momentu uruchomienia działalności, czyli dopiero od czerwca, i doskonałego stanu rezerwacji na najbliższe miesiące, nie zdołały odrobić strat z początku roku.


Rynek mieszkaniowy, z uwagi na utrzymujący się wysoki popyt, przeżywa okres dobrej koniunktury. Niskie stopy procentowe i wysoka inflacja napędzają popyt na mieszkania w stopniu przewyższającym podaż. Nadal szybko znikają z oferty mieszkania mniejsze, kupowane w celach inwestycyjnych. Obserwujemy duże zainteresowanie domami jednorodzinnymi, które stawiamy w podwarszawskim osiedlu Villa Campina. Przewidujemy, że dzięki inwestycjom, które wprowadziliśmy na rynek w tym roku: Osiedle Horizon w Gdańsku, Pileckiego 59 w Warszawie i Osiedle Kościuszki w Chorzowie, a także nowym projektom, które uruchomimy w II półroczu m. in. w Szczecinie - osiedle Nad Odrą i Pruszkowie, będziemy mogli z powodzeniem odpowiedzieć na zapotrzebowanie rynku.


Ponadto, bardzo dobre wyniki hoteli od momentu wznowienia ich działalności są pomyślnym prognostykiem na najbliższe okresy, o ile oczywiście nie będzie nowych obostrzeń.


Źródło: J.W. Construction Holding S.A.

27.08.2021


Tagi: deweloper, wyniki sprzedaży, wyniki finansowe


CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

foto

Operator płatności Tpay to polska dynamiczna firma z branży fintechowej, która w nowej siedzibie...

ZARZĄDZANIE ZADANIAMI - APLIKACJA PLAN RADAR

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

giełda

Polska firma AXI IMMO Group od 11 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości komercyjnych...