ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Rekordowe pierwsze półrocze Marvipol Development

wykres


Giełdowy deweloper zakończył I półrocze 2021 r. z 75,3 mln zł skonsolidowanych przychodów (41% wzrost rdr.), wypracowując 34,7 mln zł zysku operacyjnego (11,3 mln zł EBIT rok wcześniej) oraz 29,1 mln zł zysku netto (17,4 mln zł w I półroczu 2020 r.).


- Biorąc pod uwagę osiągnięty zysk operacyjny i netto, mamy za sobą najlepszą pierwszą połowę roku w dotychczasowej historii Grupy Marvipol. Kluczowy wpływ na osiągnięcie przez Grupę rekordowych zysków mają zawarte w minionych miesiącach umowy sprzedaży (przedwstępne i ostateczne) czterech projektów magazynowych. Wierzę, że również w drugiej połowie roku Marvipol Development S.A. dostarczy Akcjonariuszom wielu powodów do inwestycyjnej satysfakcji – komentuje Mariusz Ksiażek, prezes Marvipol Development S.A.


Segment magazynowy Grupy wypracował w I półroczu 2021 r. 28,6 mln zł zysku operacyjnego oraz 23,9 mln zł zysku netto, wobec odpowiednio 5,8 mln zł oraz 13,0 mln zł w I półroczu 2020 r. Dynamiczny wzrost zysków segmentu to efekt m.in. aktualizacji wartości projektów magazynowych Konotopa III, Konotopa IV, Wrocław I oraz Warszawa IV, pierwszy z których został sprzedany w sierpniu br., a dla pozostałych w 2021 r. podpisano przedwstępne umowy sprzedaży. 2021 rok w segmencie magazynowym stoi nie tylko pod znakiem zyskownych transakcji sprzedaży, ale również inwestycji w nowe przedwsięwzięcia. Od pocżątku roku Grupa Marvipol, wspólnie z Grupą Panattoni, rozpoczęły realizację projektów w Katowicach oraz w Poznaniu, w ramach których powstaną kompleksy magazynowe o łącznej powierzchni 106 tys. m² GLA.


Segment deweloperski Grupy zakończył I półrocze br. z 41% wzrostem przychodów, do 75,3 mln zł oraz z 6 mln zł zysku netto. Wartość sprzedanych, a nieprzekazanych lokali mieszkalnych i usługowych na koniec czerwca br. wzrosła do ponad 738 mln zł. 2021 rok jest kolejnym okresem znaczących inwestycji w rozwój segmentu deweloperskiego Grupy. Od początku roku Grupa przeznaczyła ponad 138 mln zł na zakupy gruntów o potencjale ponad 50 tys. m² powierzchni użytkowej.


Źródło: Marvipol Development

27.08.2021


Tagi: deweloper, wyniki sprzedaży, wyniki finansowe


CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

foto

Operator płatności Tpay to polska dynamiczna firma z branży fintechowej, która w nowej siedzibie...

ZARZĄDZANIE ZADANIAMI - APLIKACJA PLAN RADAR

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

giełda

Polska firma AXI IMMO Group od 11 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości komercyjnych...