ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT

Partnerzy:
WCL

Frontier Park Wrocław w budowie

wykres


W dniu 30 sierpnia 2021 roku rozpoczęła się budowa Frontier Park Wrocław - pierwszego projektu Frontier Estates w Polsce.


Frontier Park Wrocław to park magazynowy, docelowo obejmujący ok. 9300 m2 elastycznej powierzchni magazynowo-produkcyjnej wraz z przyległymi częściami biurowymi. Dwanaście modułów typu Small Business Units o powierzchni już od 300 m2 jest obecnie w budowie na terenie działki o powierzchni 2 hektarów w Bielanach Wrocławskich.


Bielany Wrocławskie, położone 9 km na południe od centrum Wrocławia, to jedna z największych stref handlowych i przemysłowych w Polsce. Działka Frontier Park Wrocław jest położona w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4, prowadzącej do oddalonej o 150 km na zachód granicy z Niemcami, czy oddalonych o 180 km w wschód Katowic. W połowie 2021 roku, przy udziale finansowym Frontier Estates została wybudowana część ulicy Błękitnej stanowiąca drogę gminną, bezpośrednio okalająca Frontier Park Wrocław i pozwalająca na szybki dojazd od węzła autostradowego Bielany Wrocławskie.


Obecnie finalizowane są rozmowy z kilkoma podmiotami w zakresie umów najmu i na przestrzeni najbliższych dni projekt będzie miał zapewnionych pierwszych najemców.


Frontier Park Wrocław to doskonała propozycja dla małych i średnich firm poszukujących elastycznych powierzchni magazynowych. Tego typu rozwiązanie sprawdza się w wielu branżach, które wymagają magazynowania, miejsca dla ekspozycji swoich towarów i możliwości prowadzenia biura w tej samej lokalizacji.


W modułach Frontier Park Wrocław przewidzieliśmy również możliwość prowadzenia lekkiej produkcji, która otwiera nas na takie rodzaje działalności, jak projektowanie, pakowanie, konfekcjonowanie, sortowanie, montaż z gotowych elementów, wysyłkę etc. - mówi Daniel Oponowicz, Dyrektor Komercyjny we Frontier Estates Polska.


Zakończenie budowy i przekazanie lokali najemcom jest zaplanowane na koniec pierwszego kwartału 2022 roku.


Źródło: Frontier Estates

09.09.2021


Tagi: Frontier Park Wrocław, Bielany Wrocławskie