Trwają prace na budowie centrum logistycznego Mountpark Wrocław

Mountpark Logistics, wiodący deweloper nieruchomości przemysłowych i logistycznych rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław w drugim kwartale 2021 roku. Obecnie trwają prace związane z realizacją pierwszego etapu inwestycji. Będzie to hala magazynowa o powierzchni 34 892 m2 wraz z placami manewrowymi, drogami, parkingami dla aut osobowych i ciężarowych oraz miejscami odpoczynku i relaksu dla pracowników.
Prace budowalne postępują. Zakończony został etap związany z robotami ziemnymi i fundamentowaniem. Cała konstrukcja stalowa została już zamontowana. Trwają prace na dachu hali oraz te związane z zagospodarowaniem terenu wokół. Rozpoczęły się również roboty związane z instalacjami wewnątrz budynku.

Tuż przy węźle Pietrzykowice na autostradzie A4 zaprojektowany został obiekt magazynowy o docelowej powierzchni 140 000 m2 . Zaprojektowano go zgodnie z wymogami certyfikacji BREEAM na poziomie „very good”. Będzie miał 12 m wysokości w świetle i nośności posadzki 70 kN/m2. Posiadał będzie również strzeżony plac manewrowy o głębokości do 57 metrów.
Zobacz: Stanęła pierwsza kolumna na budowie centrum logistycznego Mountpark Wrocław
O Mountpark Logistics
Mountpark Logistics EU Sarl jest spółką joint venture pomiędzy USAA Realco-Europe Holdco, BV i Mountpark Finco Sarl, która powstała, aby rozwijać obiekty logistyczne w całej Europie, ze szczególnym uwzględnieniem rynków Wielkiej Brytanii oraz Europy Zachodniej i Środkowej.
Źródło: Mountpark Logistics
06.10.2021
Tagi: park logistyczny, magazyn, Mountpark Wrocław, Pietrzykowice