ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

Frigo Logistics przejęło firmę transportową ARMIR

wykres


Wiodący w Polsce operator logistyczny dla produktów głęboko mrożonych – Frigo Logistics – przejął firmę transportową ARMIR. Pod koniec maja br. przedstawiciele obu spółek podpisali w tej sprawie przedwstępną umowę. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie przez UOKiK. Dzięki transakcji Frigo Logistics, posiadające już pięć centrów logistycznych w Polsce, ponownie wzmacnia swoje zaplecze, dzięki któremu realizuje operacje dla największych sieci handlowych w kraju.


Celem przyświecającym połączeniu firm jest zawiązanie korzystnej dla obu stron współpracy biznesowej. Zmiany właścicielskie nie wpłyną na strukturę firmy, sposób pracy, funkcjonowanie oddziałów należących dotychczas do ARMIR ani zatrudnioną w tej firmie kadrę pracowniczą. Zgodnie z planami nowego właściciela, ARMIR pozostaje spółką zarządzaną przez dotychczasowych Prezesów, którzy po zakończonej koncentracji pełnią funkcje Dyrektorów Zarządzających. Spółka zachowa możliwość podejmowania suwerennych decyzji.


– Zawarte z ARMIR porozumienie otwiera przed obydwiema firmami nowe perspektywy i stwarza biznesowe szanse. To kolejny etap rozwoju Frigo Logistics, który pozwala nam zwiększyć udziały na rynku oraz wymienić się wiedzą, doświadczeniem oraz zasobami z obopólną korzyścią. Nasza strategia zakłada wzmacnianie pozycji na rynku polskim i międzynarodowym poprzez rozwój działalności o kolejne obszary i rozwijanie własnej infrastruktury operacyjnej. Zakup udziałów w firmie ARMIR jest kolejnym krokiem świadczącym o tym, że konsekwentnie realizujemy nasze działania i nieustannie zwiększamy swój potencjał – mówi Kristof Verbruggen, Prezes Zarządu Frigo Logistics.


ARMIR jest spółką, która działa na polskim rynku od 2006 roku, świadcząc usługi w zakresie transportu drobnicowego i całopojazdowego na terenie całego kraju. Posiada magazyny w czterech lokalizacjach: Nowy Dwór Mazowiecki, Mysłowice, Wrocław i Oborniki Wielkopolskie, operuje flotą około 60 pojazdów własnych oraz około 80 pojazdów na zasadzie stałej współpracy z podwykonawcami. Zatrudnia łącznie ponad 100 osób.


– Rozwój ARMIR pozostaje dla nas wciąż priorytetem. Jesteśmy przekonani, że podjęta decyzja jest dla naszej firmy i dla wszystkich pracowników dobrym rozwiązaniem. Zmiana formalna właściciela otwiera przed nami nowe perspektywy i stwarza dla nas ogromne, biznesowe szanse. Wierzymy, że to kolejny etap rozwoju firmy, który pozwoli nam zwiększyć udziały na rynku oraz pozyskać wiedzę od doświadczonego partnera będącego liderem na polskim rynku, obecnym również na rynkach zagranicznych – dodaje dotychczasowy Prezes Zarządu ARMIR, Artur Ulejczyk.


Za sprawą przejęcia, firma transportowa ARMIR – tak jak Frigo Logistics – stała się częścią Nichirei Logistics Group Inc., zajmującego pierwsze miejsce na rynku japońskim i piąte na świecie wśród firm specjalizujących się w usługach logistycznych dla produktów wymagających temperatury kontrolowanej.


Frigo Logistics – wiodący operator logistyczny dla produktów mrożonych w Polsce, obecnie posiada swoje lokalizacje na terenie całego kraju – w Żninie, Radomsku, Błoniu pod Warszawą, Żdżarach k. Szczecina oraz w Czeladzi, gdzie magazynuje towar łącznie na blisko około 50 000 miejsc paletowych. Centra dystrybucyjne zlokalizowane na terenie całej Polski umożliwiają operatorowi elastyczność, pozwalają na skrócenie czasu dostawy i zapewniają atrakcyjną ofertę dla klientów. Firma ma w planach dalszy rozwój o kolejne lokalizacje na terenie kraju.


Źródło: Frigo Logistics

21.10.2021


Tagi: firma transportowa ARMIR, przejęcie


BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

GDAŃSK - APARTAMENTY

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...