ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

Panattoni wybuduje zakład produkcyjny dla włoskiej firmy Cornaglia Group

wykres


Panattoni z kolejną inwestycją dla branży motoryzacyjnej w Bielsku-Białej. W ramach Panattoni Park Bielsko-Biała IV deweloper dostarczy w formule BTS zakład produkcyjny o powierzchni 33 200 m kw. dla włoskiej firmy Cornaglia Group – producenta komponentów dla branż przemysłu motoryzacyjnego, motomaszyn i urządzeń budowlanych oraz maszyn rolniczych.


Firma skupia się na rozwoju w Polsce, a realizacja z Panattoni pozwoli poszerzyć dotychczasową działalność w ramach jednej lokalizacji. Obiekt zostanie ukończony w styczniu 2022 r., ale już z końcem bieżącego roku rozpocznie się proces montażu wysokospecjalistycznej, nowoczesnej linii produkcyjnej.


Na miarę europejskiej motoryzacji. Bielsko-Biała to lokalizacja stale się rozwijająca i obfitująca w nowe inwestycje. Jednym z motorów napędowych jest licznie reprezentowana branża motoryzacyjna, a Panattoni napędza jej rozwój w regionie. Aktualnie deweloper realizuje zakład produkcyjny w formule BTS o powierzchni 32 200 m kw. w ramach Panattoni Park Bielsko-Biała IV. Obiekt powstaje firmy Cornaglia Group – czołowego europejskiego dostawcy technologii i komponentów dla m.in. branży automotive, zatrudniającego łącznie ponad 1000 pracowników. Budynek zostanie otwarty w styczniu 2022 r. Realizacja nowego zakładu umożliwi przeniesienie dotychczasowej działalności firmy w Polsce do nowej lokalizacji. Pozwoli to zwiększyć moce produkcyjne i poszerzyć park maszynowy o sprzęt nowej generacji, co spowoduje wzrost produkcji oraz pozyskanie nowych kontrahentów w Europie.


- Cornaglia Group poza Włochami prowadzi działalność produkcyjną w trzech krajach europejskich, w tym w Polsce. Zakład w Bielsku-Białej ma strategiczne znaczenie w rozwoju produkcyjno-handlowym z obecnymi, jak również z potencjalnymi kontrahentami w Europie, co podkreśla prestiż inwestycji. Cieszy nas, że umiejętność stworzenia dopasowanego obiektu po raz kolejny zostaje doceniona przez międzynarodowe przedsiębiorstwo. Ponadto znów na Panattoni stawia firma obsługująca rynek automotive, co potwierdza, że jesteśmy doskonałym partnerem dla sektora motoryzacji, a nasze doświadczenie i możliwości rosną z każdą kolejną realizacją – mówi Aurelia Rachtan, Senior Development Manager z Panattoni.


Aby przygotować obiekt pod działalność zakładu Cornaglia Poland – Panattoni m.in. wykonało wykopy szerokoprzestrzenne, schodząc do poziomu 7 metrów na potrzeby realizacji fundamentów pod prasy najemcy. Deweloper wesprze również firmę w transporcie i montażu ponad 100-tonowego elementu wyposażenia produkcyjnego, który dotrze do nowej polskiej fabryki z Włoch. W zapewnieniu maksymalnej wydajności tłoczenia Cornaglia Poland skorzysta z zaawansowanego sprzętu. Nowa linia pozwoli wykonać zarówno elementy stalowe jak i aluminiowe.


Panattoni Park Bielsko-Biała IV, w ramach którego realizowany jest BTS dla firmy Cornaglia Group powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie drogi ekspresowej S1, której realizowany fragment na odcinku Mysłowice – Bielsko-Biała jest częścią międzynarodowego połączenia Gdańsk – Wiedeń. Ponadto droga zapewni docelowo połączenie autostrady A1 z granicą Słowacką w Zwardoniu. Panattoni Park Bielsko Biała IV jest położony idealnie zarówno wobec aglomeracji Śląskiej, jak i Krakowa, co znacznie ułatwi zatrudnienie wyspecjalizowanych pracowników.


Źródło: Panattoni

05.11.2021


Tagi: Panattoni Park Bielsko Biała IV, BTS, zakład produkcyjny, najemca


BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

GDAŃSK - APARTAMENTY

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...