ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Smartti Mokotów w Warszawie

wykres


Ruszyła budowa ponad 800 nowoczesnych lokali mieszkalnych u zbiegu ulic Postępu i Domaniewskiej w Warszawie. Inwestycja jest początkiem koniecznych zmian w obecnej zabudowie biurowej Mokotowa. Nowoczesny projekt mieszkaniowy z częściami wspólnymi i usługami, wpisuje się w trend „15-minutowego miasta”. Projekt został przygotowany przez YIT dla wiodącego skandynawskiego inwestora na rynku nieruchomości NREP. Generalnym wykonawcą jest Unibep. Smartti Mokotów będzie największym obiektem najmu profesjonalnego w Polsce.


- Ten projekt ożywi Mokotów. Został zaprojektowany, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na 1-2-osobowe mieszkania dla dojeżdżających do pracy profesjonalistów, singli i rozwiedzionych lub par, poszukujących nowoczesnych rozwiązań mieszkaniowych, zapewniających poczucie przynależności do miejscowej społeczności. Każde mieszkanie będzie funkcjonalnie wykończone i umeblowane – z nowoczesną kuchnią, łazienką i balkonem. Ponadto obiekt będzie oferował wiele dodatkowych udogodnień – restauracji, siłowni oraz wspólnych miejsc do pracy i wypoczynku. W ogrodzie na dachu zaplanowano też siłownię na świeżym powietrzu – wyjaśnia Rune Kock, Partner i Dyrektor Działu Living w NREP.


Smartti Mokotów powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie biur, uczelni i centrów handlowych. Jego budowa jest zgodna z ideą „15-minutowego miasta”, która rozwija się na całym świecie jako efekt po-pandemicznego wstrząsu. Jest to koncepcja urbanistyczna, oznaczająca mieszkanie w dogodnej lokalizacji, skąd wszędzie jest blisko i można się z łatwością przemieszczać pieszo lub na rowerze.


- Przygotowaliśmy projekt w tym miejscu, mając na celu wprowadzenie w sercu Mokotowa tak bardzo potrzebnej zmiany, obejmującej budowę nowoczesnych rozwiązań mieszkaniowych i ograniczenie ruchu ulicznego. Właśnie dlatego kluczowe było znalezienie inwestora, który wyznaje podobne wartości etyczne i biznesowe, i razem z nami będzie rozwijać to miejsce. Współpraca z NREP jest szczególnie ważna dla YIT - pozwala nam ona kształtować rynek profesjonalnego najmu nad Wisłą – podsumowuje Tomasz Konarski, CEO YIT w Polsce.


W transakcji ogłoszonej w czerwcu 2021 r. wiodący skandynawski inwestor w branży nieruchomości, NREP, podpisał umowę z YIT, największym fińskim deweloperem mieszkaniowym, na ponad 1000 lokali w Warszawie. Zakup obejmował dwa etapy inwestycji Smartti Mokotów, Parkur Residence na Ursynowie oraz Nordic Bemowo. 5 listopada odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Smartti Mokotów. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele inwestora, dewelopera oraz generalnego wykonawcy a także Ambasadorzy Danii i Finlandii.


W całym procesie YIT odpowiada za projekt i budowę inwestycji. Obecnie rozpoczęły się prace nad pierwszym etapem projektu; w sumie ponad 800 mieszkan zostanie wybudowanych w dwóch etapach. Jest to pierwszy projekt NREP na rynku wynajmu profesjonalnego zlokalizowany poza krajami skandynawskimi. NREP posiada ponad 10.000 takich jednostek w Skandynawii i jest znany jako prekursor w dostarczaniu wysokiej jakości rozwiązań mieszkaniowych spełniających potrzeby nowoczesnych najemców.


Źródło: NREP i YIT

08.11.2021


Tagi: inwestycja mieszkaniowa, Smartti Mokotów


CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

foto

Operator płatności Tpay to polska dynamiczna firma z branży fintechowej, która w nowej siedzibie...

ZARZĄDZANIE ZADANIAMI - APLIKACJA PLAN RADAR

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

giełda

Polska firma AXI IMMO Group od 11 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości komercyjnych...