ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

Malta Office Park w Poznaniu pierwszym na świecie zespołem biurowym certyfikowanym wg najnowszego standardu BREEAM

wykres


Poznański zespół biurowy Malta Office Park - należący do Henderson Park (70% udziałów) oraz EPP (30%) - jako pierwszy na świecie przeszedł proces re-measurement w najnowszej wersji standardu BREEAM In Use v.6 2020 International i uzyskał ocenę Excellent w kategoriach Asset Performance i Management Performance. Procedura certyfikacji objęła m.in. audyt ryzyka i możliwości społecznych wynikających z relacji obiektu z otoczeniem. W efekcie opracowania zostały wskazane potencjalne korzyści możliwe do osiągnięcia we współpracy Malta Office Park ze stroną społeczną. Pierwszym krokiem w kierunku realizacji tych wytycznych było spotkanie w dniu 5 listopada 2021 r., podczas którego przedstawiciele EPP przekazali władzom Poznania deklarację dotyczącą zaangażowania w działania na rzecz rozwoju lokalnych społeczności.


BREEAM to oparty o wiele kryteriów, zaawansowany system oceny ekologicznej budynków. Certyfikowane obiekty, ale także sposób zarządzania nimi, sprawdzane są pod kątem wpływu na środowisko, zużywania zasobów, komfortu pracy, zdrowia użytkowników. Opracowany w 2020 roku nowy standard uwzględnia również zagadnienia związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem oraz wpływem budynku na otoczenie społeczne.


- Certyfikacja BREEAM uwzględniająca aspekty społeczne nieruchomości biurowej to z jednej strony nowość rynkowa, a z drugiej proces świetnie wpisujący się we współczesne rozumienie środowiska pracy. Firmy coraz częściej i coraz silniej angażują się społecznie, a ich pracownicy często podejmują indywidualne działania w tym zakresie. Przygotowany raport pokazał, że jako właściciel i zarządca budynków możemy być platformą pozwalającą na wymianę informacji między pracownikami naszych biurowców a stroną społeczną. Podjęcie się takiej roli pozwoli na rozpoznanie właściwych i aktualnych potrzeb lokalnych, a także na bardziej dokładne adresowanie konkretnych działań - podkreśla Sylwia Piechnik, dyrektor Działu Leasingu Projektów Biurowych EPP.


Procedura certyfikacji objęła m.in. audyt ryzyka i możliwości społecznych wynikających z relacji obiektu z otoczeniem. W efekcie opracowania zostały wskazane potencjalne korzyści możliwe do osiągnięcia we współpracy Malta Office Park ze stroną społeczną. Pierwszym krokiem w kierunku realizacji tych wytycznych było spotkanie przedstawicieli EPP z Bartoszem Gussem, zastępcą prezydenta Poznania, podczas którego przekazano deklarację dotyczącą zaangażowania firmy w działania na rzecz rozwoju lokalnego.


- Bardzo doceniamy, że właściciele nieruchomości dokładają wszelkich starań, by obiekty komercyjne spełniały najwyższe standardy. Cieszę się, że firmy, które działają na poznańskim rynku, chcą mieć pozytywny wpływ na rozwój społeczności lokalnej. Warto podkreślić, że wartości uwzględnione w certyfikacie BREEAM wpisują się w katalog wartości, które promuje Miasto Poznań: różnorodność, równe traktowanie, walka z dyskryminacją, otwartość na różne poglądy, włączenie mieszkańców w decydowanie o mieście i dbałość o środowisko i zrównoważony rozwój - zaznacza Bartosz Guss, zastępca prezydenta Poznania.


W ramach współpracy EPP zadeklarowała podjęcie działań mających na celu: redukowanie wszelkich form nierówności społecznych; stwarzających równe możliwości dostępu do wiedzy, edukacji, kultury czy opieki zdrowotnej; wspierających nowoczesną gospodarkę, przedsiębiorczość, innowacyjność i rozwój technologiczny; poprawiających stan środowiska; zmierzających do ochrony zasobów naturalnych.


Działania te mają być realizowane poprzez aktywny udział EPP w wybranych inicjatywach społecznych podejmowanych przez Miasto Poznań, a także promowanie i współorganizowanie aktywności o charakterze społecznym, kulturalnym i edukacyjnym na terenie Malta Office Park.


Źródło: EPP

08.11.2021


Tagi: Malta Office Park, certyfikat BREEAM In-Use v.6 2020 International


BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

GDAŃSK - APARTAMENTY

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...