ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Vilda Moderne w Poznaniu

wykres


Francuski deweloper zrealizuje inwestycję w jednym z najważniejszych miejsc dzielnicy Wilda. To kolejny prestiżowy projekt Bouygues Immobilier Polska po ogłoszonych w ostatnim czasie premierach m.in. w Gdyni i Warszawie. Deweloper buduje w Polsce już od 20 lat.


Najnowsza inwestycja francuskiego dewelopera – Vilda Moderne – powstanie w lokalizacji z gatunku tych, o których mówi się: kultowe. 7-piętrowy budynek mieszkaniowy uzupełni pierzeję u szczytu zabytkowych, słynnych schodów łączących ulice Dolna Wilda oraz Górna Wilda. To jeden z symboli tej części Poznania. Schody zaprojektował w latach 30. XX w. wybitny architekt Władysław Czarnecki, a latem ubiegłego roku otwarto je po gruntownym remoncie. Przywrócony został ich dawny wygląd, łącznie z lampami w stylu art déco. – Nasza inwestycja wykorzystuje potencjał tej niepowtarzalnej lokalizacji, a równocześnie projekt będzie podkreślał jej charakter i klimat, wpisując się w elegancki, modernistyczny styl dzieła Czarneckiego. Mamy duże doświadczenie w realizacji projektów w miejskiej tkance historycznej, a więc i w wymagającym kontekście architektonicznym. Cieszymy się, że realizując wysokiej klasy projekt, możemy dołożyć kolejny wartościowy element do rozwoju Poznania – podkreśla Adam Skóra, dyrektor oddziału Bouygues Immobilier Polska w Poznaniu.


Vilda Moderne otrzyma jasną fasadę, a niższe kondygnacje – w tym usługowy parter – zostaną cofnięte, by lepiej wyeksponować zabytkowe schody. Elewacja została podzielona na segmenty, tak by podkreślić śródmiejski charakter zabudowy. – W projekcie zastosowano czytelny układ przestrzenny oraz prosty język form architektonicznych o wyważonych proporcjach i kompozycji – mówi Marcin Mleczak z pracowni Lab 3 Architekci, która zaprojektowała budynek.


Vilda Moderne powstanie tylko 1,8 km od Starego Rynku, 700 m od Starego Browaru oraz od centrum biznesowego w okolicy pl. Andersa. Mieszkańcy będą mieli również bardzo dobry dostęp do infrastruktury miejskiej, w tym do handlu, usług i edukacji, a także do komunikacji publicznej. Blisko jest stąd też do dwóch dużych parków oraz Wartostrady, czyli wygodnych ciągów pieszo-rowerowych zbudowanych wzdłuż rzeki Warty.


W budynku znajdzie się łącznie 129 mieszkań o różnorodnych układach i metrażach – od 25 do 93 mkw., od kawalerek do lokali czteropokojowych, z ogródkami na parterze oraz loggiami, balkonami i tarasami na piętrach. Części wspólne zostały zaprojektowane z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów wykończeniowych i dbałością o detal, takie jak stalowe balustrady schodów czy lustra w częściach wspólnych. W budynku znajdzie się reprezentacyjny hol wejściowy oraz eleganckie korytarze, w których dominować będzie stylistyka o charakterze drewna i jasne płytki w dużym formacie. – Vilda Moderne to inwestycja spójna i dopracowana pod każdym względem, zgodnie z naszą filozofią. Oprócz znakomitej lokalizacji, która łączy atuty rzadko spotykane równocześnie, proponujemy znakomicie zaprojektowane mieszkania – umożliwiające dobre wykorzystanie przestrzeni, dopracowane części wspólne, a także sprawdzone i efektywne rozwiązania ekologiczne – zaznacza Cezary Grabowski dyrektor marketingu i sprzedaży Bouygues Immobilier Polska.


Na części dachu znajdą się nasadzenia roślin, które wpisują się w obrany przez firmę kierunek proekologicznych rozwiązań oraz zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna, dzięki której koszty zużycia energii elektrycznej w częściach wspólnych będą niższe.


Źródło: Bouygues Immobilier Polska

15.11.2021


Tagi: inwestycja mieszkaniowa, Vilda Moderne, Poznań


CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

foto

Operator płatności Tpay to polska dynamiczna firma z branży fintechowej, która w nowej siedzibie...

ZARZĄDZANIE ZADANIAMI - APLIKACJA PLAN RADAR

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

giełda

Polska firma AXI IMMO Group od 11 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości komercyjnych...