ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

7R sprzedaje budynek z portfela City Flex Last Mile Logistics w ramach kompleksu 7R Park Łódź West II

wykres


7R sprzedał pierwszy etap 7R Park Łódź West II, projektu logistycznego zlokalizowanego w centralnej Polsce. Nieruchomość została nabyta przez Macquarie Asset Management w imieniu jednego z klientów inwestora, dla którego świadczy usługi zarządzania majątkiem. To już szósta transakcja Macquarie w ramach portfela 7R City Flex Last Mile Logistics, po zawartych od września ubiegłego roku umowach kupna dotyczących obiektów w kluczowych przemysłowych i miejskich lokalizacjach, w tym we Wrocławiu oraz w Gdańsku.


Obiekt 7R nabyty przez Macquarie Asset Management, w imieniu jednego z klientów instytucjonalnych inwestora, został oddany do użytku w lipcu 2021 r. Jest w pełni wynajęty najemcom z branży sanitarnej i medycznej, którzy prowadzą w nim działalność z zakresu lekkiej produkcji, składowania towarów i logistyki. Inwestycja, zlokalizowana w zachodniej części Łodzi, jest dobrze skomunikowana z transportem publicznym i drogowym, w tym z nowo wybudowaną obwodnicą S14. Bliskość autostrad A1 i A2 to kolejny pozytywny aspekt położenia obiektu. Budynek posiada certyfikat BREEAM, który potwierdza zastosowane rozwiązania proekologiczne poprawiające jego efektywność energetyczną.


W ciągu ostatnich 14 miesięcy 7R i Macquarie Asset Management zawarły sześć transakcji o łącznej wartości ponad 63 mln euro. Wszystkie dotyczyły aktywów logistycznych obsługujących operacje ostatniej mili, tzw. Small Business Units (SBU) w najatrakcyjniejszych lokalizacjach miejskich w Polsce.


W procesie sprzedaży deweloperowi 7R doradzał Wolf Theiss, a Macquarie Asset Management wsparli Dentons, CBRE i Sentient.


W ciągu ostatnich dwóch i pół roku 7R zbyło 26 projektów magazynowych, logistycznych i przemysłowych o wartości blisko 400 mln euro. W ciągu najbliższych sześciu miesięcy spółka zamierza sprzedać kolejne aktywa o wartości ponad 200 mln euro.


Macquarie Asset Management jest znaczącym inwestorem w europejskim sektorze nieruchomości, posiadającym portfel obiektów logistycznych o powierzchni 480 000 mkw. w Polsce.


Źródło: 7R SA

23.11.2021


Tagi: City Flex Last Mile Logistics, 7R Park Łódź West II, transakcja, Macquarie


CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

foto

Operator płatności Tpay to polska dynamiczna firma z branży fintechowej, która w nowej siedzibie...

ZARZĄDZANIE ZADANIAMI - APLIKACJA PLAN RADAR

MAGAZYNY, BIURA, GRUNTY - FIRMA DORADCZA

giełda

Polska firma AXI IMMO Group od 11 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości komercyjnych...