ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

7R sprzedaje budynek z portfela City Flex Last Mile Logistics w ramach kompleksu 7R Park Łódź West II

wykres


7R sprzedał pierwszy etap 7R Park Łódź West II, projektu logistycznego zlokalizowanego w centralnej Polsce. Nieruchomość została nabyta przez Macquarie Asset Management w imieniu jednego z klientów inwestora, dla którego świadczy usługi zarządzania majątkiem. To już szósta transakcja Macquarie w ramach portfela 7R City Flex Last Mile Logistics, po zawartych od września ubiegłego roku umowach kupna dotyczących obiektów w kluczowych przemysłowych i miejskich lokalizacjach, w tym we Wrocławiu oraz w Gdańsku.


Obiekt 7R nabyty przez Macquarie Asset Management, w imieniu jednego z klientów instytucjonalnych inwestora, został oddany do użytku w lipcu 2021 r. Jest w pełni wynajęty najemcom z branży sanitarnej i medycznej, którzy prowadzą w nim działalność z zakresu lekkiej produkcji, składowania towarów i logistyki. Inwestycja, zlokalizowana w zachodniej części Łodzi, jest dobrze skomunikowana z transportem publicznym i drogowym, w tym z nowo wybudowaną obwodnicą S14. Bliskość autostrad A1 i A2 to kolejny pozytywny aspekt położenia obiektu. Budynek posiada certyfikat BREEAM, który potwierdza zastosowane rozwiązania proekologiczne poprawiające jego efektywność energetyczną.


W ciągu ostatnich 14 miesięcy 7R i Macquarie Asset Management zawarły sześć transakcji o łącznej wartości ponad 63 mln euro. Wszystkie dotyczyły aktywów logistycznych obsługujących operacje ostatniej mili, tzw. Small Business Units (SBU) w najatrakcyjniejszych lokalizacjach miejskich w Polsce.


W procesie sprzedaży deweloperowi 7R doradzał Wolf Theiss, a Macquarie Asset Management wsparli Dentons, CBRE i Sentient.


W ciągu ostatnich dwóch i pół roku 7R zbyło 26 projektów magazynowych, logistycznych i przemysłowych o wartości blisko 400 mln euro. W ciągu najbliższych sześciu miesięcy spółka zamierza sprzedać kolejne aktywa o wartości ponad 200 mln euro.


Macquarie Asset Management jest znaczącym inwestorem w europejskim sektorze nieruchomości, posiadającym portfel obiektów logistycznych o powierzchni 480 000 mkw. w Polsce.


Źródło: 7R SA

23.11.2021


Tagi: City Flex Last Mile Logistics, 7R Park Łódź West II, transakcja, Macquarie


BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

GDAŃSK - APARTAMENTY

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...